Łupież

W klinice Hair-Med leczymy 2 rodzaje łupieżu: suchy i tłusty – oba linią naturalnych produktów Nubea Solutia.

Działanie:

  • Skutecznie  hamuje powstawanie łupieżu

  • Łagodzi swędzenie

  • Uspokaja i wycisza skórę głowy

  • Włosy po zastosowaniu kuracji są miękkie i lśniące

Kuracja

  • Kuracja trwa 5 tygodni
  • Zabieg 1H
  • Pakiet 5 zabiegów

* 

Przebieg kuracji:

Krok 1

Krok 2

Krok 3

Krok 4

KURACJA PRZED
UŻYCIEM SZAMPONU

MYCIE
(Łupież suchy)

MYCIE
(Łupież tłusty)

KURACJA PO
UŻYCIU SZAMPONU

Przebieg kuracji:

Krok 1

KURACJA PRZED
UŻYCIEM SZAMPONU

Krok 2

MYCIE
(Łupież suchy)

Krok 3

MYCIE
(Łupież tłusty)

Krok 4

KURACJA PO
UŻYCIU SZAMPONU

Nasi partnerzy:

Umów się na wizytę

888 433 332

Łupież skóry głowy to drobnopłatkowe złuszczanie naskórka, przebiegające ze świądem i podrażnieniem skóry. Może dotyczyć zarówno suchej skóry głowy (łupież suchy), jak i tłustej (łupież tłusty).

Łupież suchy ma postać białych, sypkich płatków a łupież tłusty – żółtawych, tłustych łusek. Problem ten najczęściej pojawia się na skutek zaburzenia równowagi skóry głowy. Namnażające się w takich warunkach bakterie i drożdżaki, podrażniają skórę, powodując jej wzmożone złuszczanie. Zaostrzenia łupieżu bardzo często pojawiają się jesienią i zimą- jako skutek zmian temperatury, noszenia czapek, przesuszenia powietrza ogrzewaniem. Restrykcyjna dieta, szczególnie uboga w mikro- i makroelementy, zaburzenia neurologiczne i immunologiczne oraz niektóre leki mogą także powodować powstawanie i nasilanie łupieżu.

Łupież bywa często mylony z poważniejszymi schorzeniami, takimi jak: łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, grzybica skóry głowy. Ważne jest aby odpowiednio zdiagnozować skórę głowy, przy użyciu trychoskopu, aby wyeliminować inne schorzenia i wprowadzić odpowiednie leczenie. W zależności od objawów powinno ono obejmować: działanie keratolityczne (złuszczające), przeciwzapalne, łagodzące, przeciwgrzybicze i regulujące złuszczanie.

ZESPÓŁ
HAIR-MED

Najlepsi trycholodzy

NASI
PARTNERZY

Lista Gabinetów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

4 + 11 =

Czym zajmuje się trycholog?

Trychologia to specjalizacja, która zajmuje się schorzeniami i chorobami skóry głowy oraz problemami z wypadaniem włosów. 

Głównym zadaniem trychologa jest wykonanie precyzyjnej analizy stanu skóry głowy i cebulek włosowych oraz dokonanie diagnozy ewentualnych schorzeń. Następnie trycholog musi określić przyczyny powstania zaobserwowanych problemów oraz dobrać odpowiednią metodę ich leczenia i wybrać na przyszłość skuteczny sposób pielęgnacji włosów, który zapobiegnie nawrotom leczonych problemów.

Trycholog nie jest lekarzem, ale wykonuje czynności, które mieszczą się w obrębie zadań dermatologa, z tą różnicą, że nie interesują go problemy skórne występujące w innych częściach ciała, a jedynie te, które są na głowie.

Kiedy odwiedzić trychologa?

Na wizytę do trychologia powinniśmy się umówić, jeśli zaobserwujemy niepokojące zmiany na skórze głowy. Może to być łupież, przetłuszczona skóra głowy, częste swędzenie, przyspieszone wypadanie włosów, zaczerwienienia czy krostki. 

Diagnostyka i leczenie wszystkich tego typu problemów jest w zakresie zainteresowań trychologa. Na skorzystanie z jego usług do tej pory najczęściej decydowały się kobiety, których martwił pogarszający się stan ich włosów, jednak w ostatnim czasie sytuacja ta się nieco zmieniła i w naszej przychodni trychologicznej coraz częściej przyjmujemy również panów.

Szkolenia w akademii trychologii

Oprócz świadczenie usług leczenia chorób włosów i skóry głowy, prowadzimy także szkolenia dla osób, które chciałyby zostać trychologami. Zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie z roku na rok staje się coraz większe.

Nasza oferta szkoleniowa przeznaczona jest dla osób, które chciałyby w przyszłości zająć się tego typu problemami. Napisz swoje zgłoszenie do Akademii Trychologii już dziś i zostań trychologiem!

Blog – Hair-Med
Wpływ zaburzeń odżywiania na włosy

Wpływ zaburzeń odżywiania na włosy

W czasach, w gdy jednymi z najczęstszych chorób cywilizacyjnych jest otyłość, jednocześnie ogromne zagrożenie stanowią zaburzenia odżywiania, np. bulimia, anoreksja czy napady objadania się. Przyczyniają się do nich głównie uwarunkowania kulturalne, kreujące model...

czytaj dalej
Proteiny-jaki mają wpływ na włosy

Proteiny-jaki mają wpływ na włosy

Proteiny Proteiny to inaczej białka lub złożone aminokwasy, które stanowią główny budulec włosa, dzięki nim włos jest odporny na uszkodzenia zewnętrzne. Proteiny odpowiadają również za regenerację i wypełnienie ubytków. Białka dedykowane są dla włosów, które często...

czytaj dalej
Karboksyterapia skóry głowy

Karboksyterapia skóry głowy

Karboksyterapia skóry głowy z powodzeniem stosowana jest w łysieniu androgenowym i plackowatym, skutecznie wspomaga walkę z nadmiernym wypadaniem. Niewątpliwymi zaletami karboksyterapii jest rewitalizacja skóry w okolicach mieszków włosowych, udrażnia zwężone naczynia...

czytaj dalej