Łamliwe włosy

Suche i łamliwe włosy najczęściej są rezultatem niezdrowego trybu życia i nieodpowiedniej pielęgnacji. Znacznie rzadziej jest to objaw lub konsekwencja problemów zdrowotnych. Niezależnie od tego jakiej natury jest przyczyna, warto zadbać o to, by włosy odzyskały blask i zdrowy wygląd.

 

Włosy wysuszają się, gdy są narażane na działanie zbyt wysokich lub zbyt niskich temperatur. Dlatego warto zimą zakrywać je czapką, a w lecie ograniczyć czas przebywania w pełnym, silnym słońcu. Równie niekorzystny wpływ na kondycję włosów mogą mieć sauna i solarium.

Wśród przyczyn złego stanu włosów można także wymienić alkohol, papierosy, kąpiele w chlorowanej wodzie oraz dietę bogatą w tłuszcze i cukry, a ubogą w witaminy i inne cenne składniki odżywcze. Równie szkodliwe mogą być inwazyjne zabiegi fryzjerskie – zbyt częste farbowanie i rozjaśnianie to dobre przykłady czynności upiększających, których efektem mogą być suche i łamliwe włosy. Okazuje się więc, że chęć posiadania pięknych włosów może dać kompletnie przeciwny efekt.

Za nie najlepszy stan włosów często odpowiada również stres. Jest to szczególnie widoczne u osób, których psychika jest stale obciążona w dużym stopniu. Warto pamiętać o tym, że życie w ciągłym napięciu oddziałuje niekorzystnie na cały organizm, a zła kondycja włosów powinna być sygnałem alarmowym – to ewidentny sygnał, świadczący o tym, że coś ze zdrowiem organizmu (lub stylem życia jego właściciela) nie jest w porządku.

Aby przywrócić włosom blask, należy oczywiście unikać czynników wywołujących łamliwość włosów oraz zadbać o odpowiednią pielęgnację. Dobrym sposobem będzie stosowanie delikatnych szamponów, odżywek nawilżających i odżywczych. Nie powinno się jednak myć włosów zbyt często, ponieważ woda je wysuszy.

Wiedzę o tym jak dbać o zniszczone włosy i w jaki sposób je zregenerować nawet w trzy miesiące, posiadają nasi specjaliści. Zapraszamy do zarezerwowania wizyty i prosimy o przygotowanie pytań lub oczekiwań.

Nasi partnerzy:

Umów się na wizytę

888 433 332

ZESPÓŁ
HAIR-MED

Najlepsi trycholodzy

NASI
PARTNERZY

Lista Gabinetów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

10 + 9 =

Czym zajmuje się trycholog?

Trychologia to specjalizacja, która zajmuje się schorzeniami i chorobami skóry głowy oraz problemami z wypadaniem włosów. 

Głównym zadaniem trychologa jest wykonanie precyzyjnej analizy stanu skóry głowy i cebulek włosowych oraz dokonanie diagnozy ewentualnych schorzeń. Następnie trycholog musi określić przyczyny powstania zaobserwowanych problemów oraz dobrać odpowiednią metodę ich leczenia i wybrać na przyszłość skuteczny sposób pielęgnacji włosów, który zapobiegnie nawrotom leczonych problemów.

Trycholog nie jest lekarzem, ale wykonuje czynności, które mieszczą się w obrębie zadań dermatologa, z tą różnicą, że nie interesują go problemy skórne występujące w innych częściach ciała, a jedynie te, które są na głowie.

Kiedy odwiedzić trychologa?

Na wizytę do trychologia powinniśmy się umówić, jeśli zaobserwujemy niepokojące zmiany na skórze głowy. Może to być łupież, przetłuszczona skóra głowy, częste swędzenie, przyspieszone wypadanie włosów, zaczerwienienia czy krostki. 

Diagnostyka i leczenie wszystkich tego typu problemów jest w zakresie zainteresowań trychologa. Na skorzystanie z jego usług do tej pory najczęściej decydowały się kobiety, których martwił pogarszający się stan ich włosów, jednak w ostatnim czasie sytuacja ta się nieco zmieniła i w naszej przychodni trychologicznej coraz częściej przyjmujemy również panów.

Szkolenia w akademii trychologii

Oprócz świadczenie usług leczenia chorób włosów i skóry głowy, prowadzimy także szkolenia dla osób, które chciałyby zostać trychologami. Zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie z roku na rok staje się coraz większe.

Nasza oferta szkoleniowa przeznaczona jest dla osób, które chciałyby w przyszłości zająć się tego typu problemami. Napisz swoje zgłoszenie do Akademii Trychologii już dziś i zostań trychologiem!

Blog – Hair-Med
Wpływ zaburzeń odżywiania na włosy

Wpływ zaburzeń odżywiania na włosy

W czasach, w gdy jednymi z najczęstszych chorób cywilizacyjnych jest otyłość, jednocześnie ogromne zagrożenie stanowią zaburzenia odżywiania, np. bulimia, anoreksja czy napady objadania się. Przyczyniają się do nich głównie uwarunkowania kulturalne, kreujące model...

czytaj dalej
Proteiny-jaki mają wpływ na włosy

Proteiny-jaki mają wpływ na włosy

Proteiny Proteiny to inaczej białka lub złożone aminokwasy, które stanowią główny budulec włosa, dzięki nim włos jest odporny na uszkodzenia zewnętrzne. Proteiny odpowiadają również za regenerację i wypełnienie ubytków. Białka dedykowane są dla włosów, które często...

czytaj dalej
Karboksyterapia skóry głowy

Karboksyterapia skóry głowy

Karboksyterapia skóry głowy z powodzeniem stosowana jest w łysieniu androgenowym i plackowatym, skutecznie wspomaga walkę z nadmiernym wypadaniem. Niewątpliwymi zaletami karboksyterapii jest rewitalizacja skóry w okolicach mieszków włosowych, udrażnia zwężone naczynia...

czytaj dalej