Łamliwe włosy

Suche i łamliwe włosy najczęściej są rezultatem niezdrowego trybu życia i nieodpowiedniej pielęgnacji. Znacznie rzadziej jest to objaw lub konsekwencja problemów zdrowotnych. Niezależnie od tego jakiej natury jest przyczyna, warto zadbać o to, by włosy odzyskały blask i zdrowy wygląd.

 

Włosy wysuszają się, gdy są narażane na działanie zbyt wysokich lub zbyt niskich temperatur. Dlatego warto zimą zakrywać je czapką, a w lecie ograniczyć czas przebywania w pełnym, silnym słońcu. Równie niekorzystny wpływ na kondycję włosów mogą mieć sauna i solarium.

Wśród przyczyn złego stanu włosów można także wymienić alkohol, papierosy, kąpiele w chlorowanej wodzie oraz dietę bogatą w tłuszcze i cukry, a ubogą w witaminy i inne cenne składniki odżywcze. Równie szkodliwe mogą być inwazyjne zabiegi fryzjerskie – zbyt częste farbowanie i rozjaśnianie to dobre przykłady czynności upiększających, których efektem mogą być suche i łamliwe włosy. Okazuje się więc, że chęć posiadania pięknych włosów może dać kompletnie przeciwny efekt.

Za nie najlepszy stan włosów często odpowiada również stres. Jest to szczególnie widoczne u osób, których psychika jest stale obciążona w dużym stopniu. Warto pamiętać o tym, że życie w ciągłym napięciu oddziałuje niekorzystnie na cały organizm, a zła kondycja włosów powinna być sygnałem alarmowym – to ewidentny sygnał, świadczący o tym, że coś ze zdrowiem organizmu (lub stylem życia jego właściciela) nie jest w porządku.

Aby przywrócić włosom blask, należy oczywiście unikać czynników wywołujących łamliwość włosów oraz zadbać o odpowiednią pielęgnację. Dobrym sposobem będzie stosowanie delikatnych szamponów, odżywek nawilżających i odżywczych. Nie powinno się jednak myć włosów zbyt często, ponieważ woda je wysuszy.

Wiedzę o tym jak dbać o zniszczone włosy i w jaki sposób je zregenerować nawet w trzy miesiące, posiadają nasi specjaliści. Zapraszamy do zarezerwowania wizyty i prosimy o przygotowanie pytań lub oczekiwań.

Umów się na wizytę

888 433 332

ZESPÓŁ
HAIR-MED

Najlepsi trychlodzy

NASI
PARTNERZY

Lista Gabinetów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

15 + 14 =

Czym zajmuje się trycholog?

Trychologia to specjalizacja, która zajmuje się schorzeniami i chorobami skóry głowy oraz problemami z wypadaniem włosów. 

Głównym zadaniem trychologa jest wykonanie precyzyjnej analizy stanu skóry głowy i cebulek włosowych oraz dokonanie diagnozy ewentualnych schorzeń. Następnie trycholog musi określić przyczyny powstania zaobserwowanych problemów oraz dobrać odpowiednią metodę ich leczenia i wybrać na przyszłość skuteczny sposób pielęgnacji włosów, który zapobiegnie nawrotom leczonych problemów.

Trycholog nie jest lekarzem, ale wykonuje czynności, które mieszczą się w obrębie zadań dermatologa, z tą różnicą, że nie interesują go problemy skórne występujące w innych częściach ciała, a jedynie te, które są na głowie.

Kiedy odwiedzić trychologa?

Na wizytę do trychologia powinniśmy się umówić, jeśli zaobserwujemy niepokojące zmiany na skórze głowy. Może to być łupież, przetłuszczona skóra głowy, częste swędzenie, przyspieszone wypadanie włosów, zaczerwienienia czy krostki. 

Diagnostyka i leczenie wszystkich tego typu problemów jest w zakresie zainteresowań trychologa. Na skorzystanie z jego usług do tej pory najczęściej decydowały się kobiety, których martwił pogarszający się stan ich włosów, jednak w ostatnim czasie sytuacja ta się nieco zmieniła i w naszej przychodni trychologicznej coraz częściej przyjmujemy również panów.

Szkolenia w akademii trychologii

Oprócz świadczenie usług leczenia chorób włosów i skóry głowy, prowadzimy także szkolenia dla osób, które chciałyby zostać trychologami. Zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie z roku na rok staje się coraz większe.

Nasza oferta szkoleniowa przeznaczona jest dla osób, które chciałyby w przyszłości zająć się tego typu problemami. Napisz swoje zgłoszenie do Akademii Trychologii już dziś i zostań trychologiem!

Blog – Hair-Med
CZY OCZYSZCZANIE SKÓRY GŁOWY JEST WAŻNE ?

CZY OCZYSZCZANIE SKÓRY GŁOWY JEST WAŻNE ?

Często zastanawiamy się, czy samo umycie głowy wystarczy aby skóra głowy została oczyszczona a włosy były pełne blasku. Niestety nie zawsze idzie to w parze, zwłaszcza jeśli stosujemy kosmetyki pozbawione naturalnych składników. Wszystkie parabeny i silikony zawarte w...

czytaj dalej
Prawidłowa pielęgnacja włosa

Prawidłowa pielęgnacja włosa

Prawidłowa pielęgnacja włosa  1.  Podwójne mycie skóry głowy naturalnym szamponem, myjemy tylko skore głowy, nie pocieramy                 łodygi. 2.  Peeling, szampon oczyszczający wykonywany  regularnie pozwoli nam nie tylko oczyścić skórę   głowy, ale również...

czytaj dalej
Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów mogą być różne, dotyczyć to może zmian hormonalnych, niedoborów witamin, przyjmowanych leków, stanu skóry głowy. Kobiety dodatkowo zmagają się z nadmiernym wypadaniem po ciąży i w okresie menopauzy. Zmiany hormonalne wpływają na skrócenie...

czytaj dalej