Zabiegi

Kompleksowe badanie Trychologiczne

Przed rozpoczęciem procesu leczenia każdego schorzenia skóry głowy i włosów, przeprowadzamy badanie trychologiczne. Jego celem jest zapoznanie się ze stanem dotkniętych chorobą rejonów oraz postawienie diagnozy i wydanie dyspozycji dotyczących dalszego leczenia.

Z procedury skorzystać mogą osoby, które zmagają się z nadmiernym przetłuszczaniem włosów oraz skóry głowy, swędzeniem, oraz łupieżem. Innym powodem do poddania się diagnozie i do rozpoczęcia leczenia może być łuszczyca skóry, a także wypadanie włosów lub łysienie.

Trychologia jako pomoc Pacjentom

Badanie trychologiczne jest pierwszym i najważniejszym etapem procesu powrotu do zdrowia. Służy do określenia kierunku i typu kuracji, determinuje więc kolejne fazy leczenia schorzenia. W przypadku jakichkolwiek problemów z włosami lub skórą głowy, możliwe jest zgłoszenie się do nas i poddanie się takiemu badaniu.

W jego ramach świadczymy wsparcie w nazwaniu i rozpoczęciu procesu leczenia, co może zakończyć się pozbyciem się uciążliwości. Diagnoza może również pomóc w wykluczeniu danych schorzeń. Możliwe, że przyczyna problemów nie jest związana konkretnie z chorobami skóry głowy – wówczas procedura umożliwi przystąpienie do dalszych badań z innej dziedziny medycyny.

Przed badaniem

Przed przystąpieniem do procedury, konieczna jest szczegółowa rozmowa, która bardzo często jest pomocna przy identyfikacji przyczyn problemu. Jednak najważniejszym elementem całego procesu jest sprawdzenie kondycji włosów. Pobieramy ich kilka, a następnie wykonujemy odpowiednią diagnostykę, w celu zorientowania się, jak wygląda ich struktura oraz czy są one odpowiednio odżywione.

Dodatkowo sprawdzamy poziom sebum. Wszystkie te procesy – wywiad z Pacjentem, pobranie i sprawdzenie próbek włosów oraz stanu sebum, sprawiają, że możliwe jest uzyskanie wiedzy, która jest punktem wyjścia do dalszej kuracji, która może poprawić stan zdrowia.

Zasięgnięcie opinii lekarz

Jak wygląda badanie?

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Możliwe wyniki

Skontaktuj się z nami!

    Wyślij wiadomość