Rzadkie włosy

W Klinice Hair-med leczymy problem rzadkich włosów linią naturalnych produktów Nubea Sursum.

Działanie:

  • Skutecznie przeciwdziała progresywnemu jak i reaktywnemu wypadaniu włosów

  • Sprzyja ich wzrostowi

Kuracja

  • Kuracja trwa 5 tygodni
  • Zabieg 1H
  • Pakiet 5 zabiegów

* 

Zabiegi wspomagające:

  • Infuzja tlenowa                                                      30 min.          
  • Leczenie światłem                                                 30 min.           
  • Capilaser urządzenie na porost włosów.          30 min.           

* 

Przebieg kuracji:

Krok 1

Krok 2

Krok 3

Krok 4

KURACJA PRZED
UŻYCIEM SZAMPONU

MYCIE

KURACJA PO
UŻYCIU SZAMPONU

CODZIENNA
PIELĘGNACJA

Przebieg kuracji:

Krok 1

KURACJA PRZED
UŻYCIEM SZAMPONU

Krok 2

MYCIE

Krok 3

KURACJA PO
UŻYCIU SZAMPONU

Krok 4

CODZIENNA
PIELĘGNACJA

Utrata gęstości włosów nie jest niczym przyjemnym, a pacjenci często określają ten problem mianem niepokojącego sygnału. Faktycznie, nagle rzedniejące włosy mogą świadczyć o chorobie, ale by się upewnić, czy potrzebna jest interwencja lekarska, czy wystarczy tylko zadbać o wizualne ukrycie przerzedzonych miejsc, należy odwiedzić trychologa.

 

Wśród przyczyn tego problemu często wymienia się czynniki osłabiające cały organizm, takie jak stres czy niewłaściwa dieta. Jednak może to być także rezultat zaburzeń hormonalnych lub dolegliwości związanych z tarczycą. Czasem zdarza się też, że do trychologa zgłaszają się osoby, których włosy charakteryzują się wątłą budową i w takich przypadkach interwencja medyczna nie jest potrzebna. Wystarczy zadbać o odpowiednie ułożenie włosów, aby optycznie zwiększyć ich gęstość. Jest to oczywiście zadanie dla utalentowanego fryzjera.

W kompetencjach trychologa leży diagnoza i określenie źródła problemu. Gdy włosy wydają się coraz rzadsze, warto umówić się na wizytę. Być może jest to tylko efekt starzenia się organizmu lub niewłaściwych (lecz łatwych do wyeliminowania) nawyków. Jednak jeśli przyczyną jest choroba, dobrze o tym wiedzieć i zacząć z nią walczyć jak najszybciej. Rzadsze włosy mogą być np. objawem depresji lub łuszczycy. Nie można więc sobie pozwolić na lekceważenie tego problemu.

Wśród najłatwiejszych, domowych sposobów na zwiększenie objętości włosów można wymienić stosowanie odpowiednich kosmetyków i umiejętne modelowanie fryzury. Jednak te sposoby mają na celu jedynie ukrycie objawów. Przyczynę znajdzie wykwalifikowany trycholog.

Nasi partnerzy:

Umów się na wizytę

888 433 332

ZESPÓŁ
HAIR-MED

Najlepsi trycholodzy

NASI
PARTNERZY

Lista Gabinetów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

12 + 15 =

Czym zajmuje się trycholog?

Trychologia to specjalizacja, która zajmuje się schorzeniami i chorobami skóry głowy oraz problemami z wypadaniem włosów. 

Głównym zadaniem trychologa jest wykonanie precyzyjnej analizy stanu skóry głowy i cebulek włosowych oraz dokonanie diagnozy ewentualnych schorzeń. Następnie trycholog musi określić przyczyny powstania zaobserwowanych problemów oraz dobrać odpowiednią metodę ich leczenia i wybrać na przyszłość skuteczny sposób pielęgnacji włosów, który zapobiegnie nawrotom leczonych problemów.

Trycholog nie jest lekarzem, ale wykonuje czynności, które mieszczą się w obrębie zadań dermatologa, z tą różnicą, że nie interesują go problemy skórne występujące w innych częściach ciała, a jedynie te, które są na głowie.

Kiedy odwiedzić trychologa?

Na wizytę do trychologia powinniśmy się umówić, jeśli zaobserwujemy niepokojące zmiany na skórze głowy. Może to być łupież, przetłuszczona skóra głowy, częste swędzenie, przyspieszone wypadanie włosów, zaczerwienienia czy krostki. 

Diagnostyka i leczenie wszystkich tego typu problemów jest w zakresie zainteresowań trychologa. Na skorzystanie z jego usług do tej pory najczęściej decydowały się kobiety, których martwił pogarszający się stan ich włosów, jednak w ostatnim czasie sytuacja ta się nieco zmieniła i w naszej przychodni trychologicznej coraz częściej przyjmujemy również panów.

Szkolenia w akademii trychologii

Oprócz świadczenie usług leczenia chorób włosów i skóry głowy, prowadzimy także szkolenia dla osób, które chciałyby zostać trychologami. Zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie z roku na rok staje się coraz większe.

Nasza oferta szkoleniowa przeznaczona jest dla osób, które chciałyby w przyszłości zająć się tego typu problemami. Napisz swoje zgłoszenie do Akademii Trychologii już dziś i zostań trychologiem!

Blog – Hair-Med
Wypadanie włosów – co stosować?

Wypadanie włosów – co stosować?

Wypadanie włosów to problem, który dotyka ogromnej liczby osób, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Choć wypadanie włosów może być naturalnym procesem związanym z cyklem życiowym włosa, nadmierna utrata włosów może prowadzić do utraty pewności siebie oraz wpływać...

czytaj dalej