Problem z łamiącymi się włosami ?

Paź 13, 2020

Łamiące się włosy, to udręka większości społeczeństwa. Nie ma także różnicy czy problem dotyka mężczyzn czy kobiet, bo odsetek ich jest niemal taki sam. Skoro jest to tak powszechna przypadłość skąd zatem się bierze i jak się jej pozbyć ?

Najczęstszą przyczyną słabej kondycji włosa jest efekt nieprawidłowej  pielęgnacji  oraz niezbyt zdrowego trybu życia. Na zdrowie włosa negatywnie wpływa wiele czynników, takich jak: temperatura ( upał, mróz), zbyt częste mycie w gorącej wodzie, zbyt częste używanie prostownic, suszarek czy lokówek.

Oprócz czynników zewnętrznych, istotne znaczenie ma także styl życia. Odpowiednia dieta i sport wspomagają metabolizm, a tym samym pozbawiają nasz organizm toksyn.

Dieta, szczególnie bogata w witaminy, mikro i makroelementy oraz białko, prawidłowo wpływa na wzrost paznokci i włosów. Dostarczanie wraz z posiłkami wszystkich składników odżywczych, sprawia, że  rosną one mocne i zdrowe.

Jak zatem dbać o włosy, aby nie były kruche i łamliwe ?

W pierwszej kolejności, dieta i sport ☺ A w następnej kolejności kosmetyki i zabiegi jakie stosujecie na włosy.  Rynek przepełniony jest kosmetykami, które w swoim składzie posiadają obciążające włosy parabeny i silikony. Takie środki zaburzają  naturalne PH naszej skóry.

Kiedy bowiem dochodzi do zapychania porów, porost włosa jest spowolniony a co za tym idzie nie trafiają do cebulek składniki odżywcze, a włos zaczyna stawać się kruchy. Bardzo często doprowadza to do obumarcia i wypadania włosów, co dla każdego z nas jest równie irytującym zjawiskiem.

Godnym polecenia zabiegiem, wpływającym na kondycję włosów jest OLEJOWANIE WŁOSÓW  https://hair-med.com.pl/blog/olejowanie-wlosow/

Na co zwracać zatem uwagę ?

Przy doborze kosmetyków ważne jest, aby zawierały one w swoim składzie jak najwięcej ekstraktów naturalnych z roślin. Oleje roślinne tworzą naturalną powłokę i ochronią włosy przed czynnikami zewnętrznymi i intensywnie je nawilżają, domykając ich łuski.  Takie środki nie posiadają, zbędnie obciążających włosy, parabenów i silikonów, które tylko powierzchownie wygładzają włos, oblepiając go. Co najważniejsze utrzymują naturalne PH skóry i pozwolą na naturalny porost włosa.

Co możemy Ci polecić ?

W katalogu naszych kosmetyków znajduje się LINIA SUSTENIA . Są to 100% naturalne kosmetyki, przeznaczone do pielęgnacji zniszczonych przesuszonych i łamliwych włosów.

Dobrym rozwiązaniem, jeśli długo stosujesz do pielęgnacji produkty z dużą ilością silikonów i składników zapychających, będą zabiegi oczyszczania skóry głowy, z wykorzystaniem infuzji tlenowej. Dzięki nim Twoja skóra głowy będzi dokładnie oczyszczona, co umożliwi wzrost zdrowych włosów.

Poczytać o tych produktach i zabiegach możesz na stronie:

https://hair-med.com.pl/produkty/sustenia/

oraz

https://hair-med.com.pl/diagnostyka-i-terapie/infuzja-tlenowa-glowy/

 

 

Udostępnij:
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

10 + 6 =

ZOBACZ INNE POSTY

NAWILŻANIE SKÓRY GŁOWY I WŁOSÓW

NAWILŻANIE SKÓRY GŁOWY I WŁOSÓW

Marzeniem każdej kobiety są piękne i lśniące włosy. Dlatego większość z nas swoją uwagę skupia tylko na ich pielęgnacji , zapominając o SKÓRZE GŁOWY . Skóra głowy, niczym gleba dla roślin stanowi podstawę zdrowego włosa. Musimy zatem pamiętać, aby pielęgnować ją w...

czytaj dalej
Czym jest anemia?

Czym jest anemia?

Żelazo jest jednym z najważniejszych pierwiastków w naszym organizmie. Przede wszystkim jest ono niezbędne do produkcji hemoglobiny występującej w czerwonych krwinkach, która transportuje tlen do wszystkich komórek w naszym ciele. W celu określenia, czy naszemu...

czytaj dalej
CHOROBY, KTÓRE POWODUJĄ WYPADANIE WŁOSÓW

CHOROBY, KTÓRE POWODUJĄ WYPADANIE WŁOSÓW

Wydawałoby się, że wypadanie włosów to normalny proces, którego doświadcza każdy z nas. Nie zawsze mają na to wpływ stres czy błędy w pielęgnacji lub brak odpowiedniej diety. Czasami za tym problemem mogą kryć się różne choroby. Kiedy zatem powinniśmy...

czytaj dalej