CHOROBY, KTÓRE POWODUJĄ WYPADANIE WŁOSÓW

Paź 15, 2020

Wydawałoby się, że wypadanie włosów to normalny proces, którego doświadcza każdy z nas.

Nie zawsze mają na to wpływ stres czy błędy w pielęgnacji lub brak odpowiedniej diety. Czasami za tym problemem mogą kryć się różne choroby. Kiedy zatem powinniśmy zwrócić uwagę, że zwykłe wypadanie martwych włosów przerodziło się w jednostkę chorobową ? Tak szybko, kiedy zauważymy, że ich wypadająca ilość jest nadmierna, włosy straciły blask, a ich porost został wstrzymany lub znacząco zmniejszony.

Jakie choroby wobec tego są „widoczne na włosach” ?

  1. CHOROBY TARCZYCY – wypadanie włosów może występować w niedoczynności oraz w nadczynności tarczycy. Dodatkowym objawem, są zaburzenia w funkcjonowaniu gruczołów łojowych. W przypadku niedoczynności tarczycy, włosy są szorstkie, łamliwe oraz matowe ( niedobór łoju ), natomiast podczas nadczynności tarczycy włosy stają się cienkie i lśniące ( wzmożona produkcja łoju).
  2. ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW -​ najprościej mówiąc zaburzenia hormonalne u kobiet w wieku rozrodczym.
  3. ANEMIA – to niedokrwistość , czyli obniżenie hemoglobiny w organizmie. Jak się okazuje, ma ona bardzo ważną rolę w procesie prawidłowego i zdrowego wzrostu nie tylko włosów, ale także paznokci. Jeśli Twoje włosy stały się cienkie i łamliwe oraz zaczęły nadmiernie wypadać, a na paznokciach zauważysz zmiany w postaci nieregularnych rowków na płytce, może to być oznaką anemii.
  4. ŁYSIENIE PLACKOWATE – Jest to przewlekła choroba zapalna, podczas której dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych oraz wypadania włosów w taki sposób, że na skórze głowy powstają miejsca całkowicie pozbawione włosów. Przypuszcza się, że choroba ma podłoże autoimmunologiczne oraz może być dziedziczona.
  5. ŁOJOTOKOWE ZAPALENIE SKÓRY –​ to rumień z towarzyszącym złuszczaniem naskórka. Łuski są tłuste oraz żółte, co sprzyja namnażaniu drożdżaków. Włosy z racji braku substancji odżywczych ulegają osłabieniu i przerzedzeniu.
  6. ŁUSZCZYCA SKÓRY GŁOWY – jest to choroba o przewlekłym charakterze, która rozwija się na podłożu autoimmunologicznym. Charakterystyczne objawy, to zaczerwienienia pokryte jasnymi łuskami. Poza zmianami skórnymi często odczuwa się świąd a także nasilone wypadanie włosów. Osobom chorym na łuszczycę często towarzyszy stres związany z chorobą, który zatrzymuje cykl rozwoju włosa w fazie nieaktywnej prowadząc tym samym do przerzedzenia włosów.
  7. CUKRZYCA –​ częstym powodem wypadania włosów jest cukrzyca. Glukoza o podwyższonym stężeniu, która wówczas znajduje się we krwi, zagęszcza ją utrudniając tym samym jej swobodny przepływ. Brak składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego wzrostu włosa oraz niejednokrotnie uszkodzone naczynka krwionośne, skracają fazy wzrostu włosów, powodując wzmożone wypadanie.

    Wyżej wymienione choroby wymagają diagnozy lekarskiej oraz odpowiednich badań, które potwierdzą fakt ich posiadania.

Przecież włosy mogą nam także wypadać ze zwykłego stresu. Zatem nie ma co się martwić na zapas, tylko obserwować i profilaktycznie badać.

Co możemy zrobić dla Ciebie ?

Jeśli zmagasz się z nadmiernie wypadającymi włosami i chcesz ZBADAĆ stan swojej skóry głowy i włosów zapraszamy Cię na BADANIE TRYCHOLOGICZNE.
Nasza klinika specjalizuje się w leczeniu wielu przypadłości skóry głowy z jakimi zmaga się społeczeństwo w dzisiejszych czasach.

SPRAWDŹ CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ :

Trychologia

Udostępnij:
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

14 + 14 =

ZOBACZ INNE POSTY

NAWILŻANIE SKÓRY GŁOWY I WŁOSÓW

NAWILŻANIE SKÓRY GŁOWY I WŁOSÓW

Marzeniem każdej kobiety są piękne i lśniące włosy. Dlatego większość z nas swoją uwagę skupia tylko na ich pielęgnacji , zapominając o SKÓRZE GŁOWY . Skóra głowy, niczym gleba dla roślin stanowi podstawę zdrowego włosa. Musimy zatem pamiętać, aby pielęgnować ją w...

czytaj dalej
Czym jest anemia?

Czym jest anemia?

Żelazo jest jednym z najważniejszych pierwiastków w naszym organizmie. Przede wszystkim jest ono niezbędne do produkcji hemoglobiny występującej w czerwonych krwinkach, która transportuje tlen do wszystkich komórek w naszym ciele. W celu określenia, czy naszemu...

czytaj dalej
Problem z łamiącymi się włosami ?

Problem z łamiącymi się włosami ?

Łamiące się włosy, to udręka większości społeczeństwa. Nie ma także różnicy czy problem dotyka mężczyzn czy kobiet, bo odsetek ich jest niemal taki sam. Skoro jest to tak powszechna przypadłość skąd zatem się bierze i jak się jej pozbyć ? Najczęstszą przyczyną słabej...

czytaj dalej