Olejowanie włosów

Mar 6, 2020

Olejowanie włosów to nic innego jak nakładanie na nie olejów roślinnych, w celu wzmocnienia, nawilżenia, regeneracji. Właściwości oleju były już znane w starożytności, między innymi w Egipcie.

Olejować możemy same końce, całą łodygę jak i na skórę głowy. Oleje dostarczają włosom wielu składników odżywczych, ponieważ są bogate w witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe. Wygładzają i nadają włosom blask, nadają miękkości chronią przed słońcem, mrozem, wiatrem, klimatyzacją, rozdwajaniem się końcówek, zmniejszają puszenie i elektryzowanie się włosów.

Oleje mają też super właściwości jeśli chodzi o skórę głowy, nawilżają, łagodzą swędzenie i podrażnienia. Osoby zmagające się z łupieżem, przetłuszczaniem, sucha skóra, powinny olejować również skórę głowy. Olejowanie włosów jest dla osób wytrwałych i cierpliwych, ponieważ na efekty trzeba poczekać. Silikony co prawda przynoszą widoczny efekt w postaci wygładzenia włosa już po pierwszym zastosowaniu, ale stosowane ciągle uszkodzą włos. Dlatego wybierajmy oleje naturalne lub maski bez silikonów. Wybierajmy oleje nierafinowane w szklanych butelkach, bez dodatków barwników, zapachów i parafiny. Włosy możemy olejować na kilka sposobów.

    1. 1. Olejowanie na sucho, jedna z najbardziej popularnych metod, polega na nałożeniu oleju na włosy suche, na czas zależny od Ciebie, ale nie może być krócej niż pół godziny. Jeśli nakładasz go również na skórę głowy, pamiętaj aby nie trzymać dłużej niż 2 godziny.
    2. 2. Olejowanie na mokro, olej nakładamy na włosy wilgotne. Należy zmoczyć włosy ciepłą wodą, nie myć, odsączyć nadmiar wody, z włosów nie może kapać woda.
    3. 3. Olejowanie w misce, do ok. litra ciepłej wody dodajemy kilka kropel oleju i moczymy włosy przez 5-10 minut, następnie odsączamy wodę i trzymamy olej na włosach jeszcze przez 2 godziny.
    4. 4. Olejowanie z odżywką, możemy po nałożeniu oleju dodatkowo nałożyć odżywkę lub odwrotnie najpierw odżywka potem olej.

 

Jak zmyć olej z włosów?

Jeśli ktoś już olejował włosy to wie dokładnie, że sama woda nie wystarczy, ponieważ cząsteczki wody nie łączą się z cząsteczkami oleju bez emulgatora. Dlatego do zmycia trzeba szamponu, ale też nie może być zbyt delikatny. Pomocne w zmyciu będzie użycie odżywki którą możemy nałożyć na włosy 10 minut przed myciem włosów.

Udostępnij:
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

2 + 1 =

ZOBACZ INNE POSTY

CZY OCZYSZCZANIE SKÓRY GŁOWY JEST WAŻNE ?

CZY OCZYSZCZANIE SKÓRY GŁOWY JEST WAŻNE ?

Często zastanawiamy się, czy samo umycie głowy wystarczy aby skóra głowy została oczyszczona a włosy były pełne blasku. Niestety nie zawsze idzie to w parze, zwłaszcza jeśli stosujemy kosmetyki pozbawione naturalnych składników. Wszystkie parabeny i silikony zawarte w...

czytaj dalej
Prawidłowa pielęgnacja włosa

Prawidłowa pielęgnacja włosa

Prawidłowa pielęgnacja włosa  1.  Podwójne mycie skóry głowy naturalnym szamponem, myjemy tylko skore głowy, nie pocieramy                 łodygi. 2.  Peeling, szampon oczyszczający wykonywany  regularnie pozwoli nam nie tylko oczyścić skórę   głowy, ale również...

czytaj dalej
Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów mogą być różne, dotyczyć to może zmian hormonalnych, niedoborów witamin, przyjmowanych leków, stanu skóry głowy. Kobiety dodatkowo zmagają się z nadmiernym wypadaniem po ciąży i w okresie menopauzy. Zmiany hormonalne wpływają na skrócenie...

czytaj dalej