CZY OCZYSZCZANIE SKÓRY GŁOWY JEST WAŻNE ?

Wrz 21, 2020

Często zastanawiamy się, czy samo umycie głowy wystarczy aby skóra głowy została oczyszczona a włosy były pełne blasku. Niestety nie zawsze idzie to w parze, zwłaszcza jeśli stosujemy kosmetyki pozbawione naturalnych składników. Wszystkie parabeny i silikony zawarte w ogólnie dostępnych szamponach wcale nie ułatwiają skórze głowy utrzymać naturalne PH. Często wręcz prowadzą do zapychania porów i blokują przez to naturalny i zdrowy porost włosa.

Jak zatem radzić sobie z oczyszczaniem skóry głowy ?

Najważniejsze, to stosowanie naturalnych kosmetyków. Ziołowe preparaty w sposób naturalny oczyszczają skórę głowy i pobudzają mieszki włosowe do wzrostu. Są całkowicie pozbawione wszelkich silikonów lub parabenów dzięki czemu skóra może być dotleniona i odpowiednio ukrwiona.

Gdzie szukać takich preparatów ?

Najlepiej w sklepach zielarskich lub klinikach zajmujących się TRYCHOLOGIĄ – czyli badaniami skóry głowy i włosów. Preparaty dobrej jakości i w 100% naturalne nie są dostępne w sklepach ani drogeriach. Powodem braku ich dostępności jest fakt, iż powinny one być odpowiednio dobrane do konkretnej przypadłości. Dlatego ważne jest, aby przed zakupem produktu skonsultować jego zastosowanie ze specjalistą.

Co poleca HAIR-MED do kuracji oczyszczających ?

Naszym liderem w oczyszczaniu skóry głowy jest linia ESSENTIEssentia: oczyszcza skórę głowy i mieszki włosowe z zalegających resztek kosmetyków, sebum, toksyn i wszelkich zanieczyszczeń. Detoksykacja przy użyciu wyciągów roślinnych polega na rozpuszczaniu a nie na mechanicznym złuszczaniu. Po oczyszczeniu poprawia się mikrokrążenie w skórze głowy. Linia Essentia zawiera ekstrakty i oleje eteryczne, które wykazują przede wszystkim działanie oczyszczające, przeciwzapalne, antyseptyczne, przeciwświądowe, reguluje złuszczanie naskórka , pracę gruczołów łojowych i potowych, przy jednoczesnej odbudowie bariery ochronnej skóry.

Najważniejsze ekstrakty i oleje eteryczne zawarte w Essentii to:

  • sosna
  • szałwia
  • eukaliptus
  • rozmaryn
  • lawenda
  • bergamotka
  • drzewo herbaciane
  • rumianek
  • witamina A, E
  • cynk, magnez, mangan, kobalt, miedź

Jeśli nie wiesz jakiego produktu użyć, aby oczyścić skórę głowy POLECAMY LINIĘ ESSENTIA, wejdź i zapoznaj się z jej właściwościami.

https://hair-med.com.pl/produkty/essentia/

Udostępnij:
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

2 + 5 =

ZOBACZ INNE POSTY

NAWILŻANIE SKÓRY GŁOWY I WŁOSÓW

NAWILŻANIE SKÓRY GŁOWY I WŁOSÓW

Marzeniem każdej kobiety są piękne i lśniące włosy. Dlatego większość z nas swoją uwagę skupia tylko na ich pielęgnacji , zapominając o SKÓRZE GŁOWY . Skóra głowy, niczym gleba dla roślin stanowi podstawę zdrowego włosa. Musimy zatem pamiętać, aby pielęgnować ją w...

czytaj dalej
Czym jest anemia?

Czym jest anemia?

Żelazo jest jednym z najważniejszych pierwiastków w naszym organizmie. Przede wszystkim jest ono niezbędne do produkcji hemoglobiny występującej w czerwonych krwinkach, która transportuje tlen do wszystkich komórek w naszym ciele. W celu określenia, czy naszemu...

czytaj dalej
CHOROBY, KTÓRE POWODUJĄ WYPADANIE WŁOSÓW

CHOROBY, KTÓRE POWODUJĄ WYPADANIE WŁOSÓW

Wydawałoby się, że wypadanie włosów to normalny proces, którego doświadcza każdy z nas. Nie zawsze mają na to wpływ stres czy błędy w pielęgnacji lub brak odpowiedniej diety. Czasami za tym problemem mogą kryć się różne choroby. Kiedy zatem powinniśmy...

czytaj dalej