MEZOTERAPIA IGŁOWA SKÓRY GŁOWY

W przypadku osób borykających się z problemem wypadania włosów, pogorszeniem ich kondycji i łysieniem polecana jest mezoterapia igłowa skóry głowy. Jest to zabieg o małej inwazyjności, polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy strzykawką z bardzo cienką igłą w celu wprowadzenia w nią substancji, które mają za zadanie pobudzanie wzrostu włosów oraz hamowanie ich wypadania.

Na czym polega zabieg?

Podczas mezoterapii igłowej skóry głowy wykonywane jest powierzchowne ostrzykiwanie celem zaaplikowania skoncentrowanego preparatu odżywczego. W zależności od indywidualnych potrzeb jego skład może być różny – zazwyczaj znajdują się w nim witaminy, substancje odżywcze oraz leki przeciwzapalne. W Klinice Trychologicznej Hair-Med w Warszawie stosujemy preparaty XL Hair, w których składzie znajduje się ponad 50, ukierunkowanych na poprawę wzrostu i jakości włosia, substancji aktywnych. Spośród tych substancji warto wyróżnić przede wszystkim biotynę, żeńszeń, retinol, tokoferol, oligopeptydy czy hydrolizowany kwas hialuronowy – wszystkie te substancje mają istotny wpływ dla porostu włosów. Ich aplikacja ma za zadanie poprawę ukrwienia, a także odżywienie mieszków włosowych oraz komórek skóry.

Zabieg mezoterapii igłowej trwa około 15-20 minut. Ostrzykiwanie jest wykonywane za pomocą bardzo cienkiej igły, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dużego bólu (jeśli jednak pacjent jest wyjątkowo wrażliwy na ból, możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego). Bezpośrednio po wykonaniu iniekcji może pojawić się lekkie zaczerwienienie oraz obrzęk, jednak wszystkie te objawy samoczynnie ustępują już po kilku dniach. W celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów, zabieg mezoterapii igłowej powinien być wykonywany w serii co tydzień przez około 2 miesiące – częstotliwość nakłuć dobierana jest jednak indywidualnie w zależności od skali problemu oraz oczekiwań pacjenta.

Zalecenia pozabiegowe

Zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy nie należy do inwazyjnych, dlatego nie wymaga rekonwalescencji. Zazwyczaj od razu można wrócić do codziennych czynności. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu zaleceń pozabiegowych, które zostaną przekazane indywidualnie w gabinecie. Najczęściej należy do nich delikatna pielęgnacja skóry głowy za pomocą zaleconych preparatów, a także tymczasowe unikanie korzystania z solarium czy też sauny.

Mezoterapia igłowa skóry głowy – wskazania i przeciwwskazania

Ze względu na swoją niską inwazyjność zabieg ten polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom w różnym wieku. Mezoterapia stosowana jest zarówno w profilaktyce, jak i jako wsparcie terapii takich problemów jak:

  • wypadanie włosów (w tym związane z zaburzeniami hormonalnymi),
  • łysienie (androgenowe u mężczyzn, rozlane, plackowate, spowodowane stresem, ciążą, laktacją, zaburzeniami hormonalnymi i nie tylko),
  • osłabienie kondycji włosów.

Należy jednak pamiętać, że – tak jak w przypadku każdego zabiegu – konieczna jest wcześniejsza konsultacja celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do mezoterapii. Należą do nich przede wszystkim:

  • ciąża i okres laktacji,
  • menstruacja,
  • cukrzyca,
  • choroby nowotworowe,
  • aktywne infekcje i stany zapalne skórne,
  • uczulenie na którykolwiek ze składników aplikowanego preparatu,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Działanie:

  • Pobudza wzrost włosów
  • Hamuje wypadanie włosów

Nasi partnerzy:

Umów się na wizytę

888 433 332

ZESPÓŁ
HAIR-MED

Najlepsi trycholodzy

NASI
PARTNERZY

Lista Gabinetów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

8 + 15 =

Czym zajmuje się trycholog?

Trychologia to specjalizacja, która zajmuje się schorzeniami i chorobami skóry głowy oraz problemami z wypadaniem włosów. 

Głównym zadaniem trychologa jest wykonanie precyzyjnej analizy stanu skóry głowy i cebulek włosowych oraz dokonanie diagnozy ewentualnych schorzeń. Następnie trycholog musi określić przyczyny powstania zaobserwowanych problemów oraz dobrać odpowiednią metodę ich leczenia i wybrać na przyszłość skuteczny sposób pielęgnacji włosów, który zapobiegnie nawrotom leczonych problemów.

Trycholog nie jest lekarzem, ale wykonuje czynności, które mieszczą się w obrębie zadań dermatologa, z tą różnicą, że nie interesują go problemy skórne występujące w innych częściach ciała, a jedynie te, które są na głowie.

Kiedy odwiedzić trychologa?

Na wizytę do trychologia powinniśmy się umówić, jeśli zaobserwujemy niepokojące zmiany na skórze głowy. Może to być łupież, przetłuszczona skóra głowy, częste swędzenie, przyspieszone wypadanie włosów, zaczerwienienia czy krostki. 

Diagnostyka i leczenie wszystkich tego typu problemów jest w zakresie zainteresowań trychologa. Na skorzystanie z jego usług do tej pory najczęściej decydowały się kobiety, których martwił pogarszający się stan ich włosów, jednak w ostatnim czasie sytuacja ta się nieco zmieniła i w naszej przychodni trychologicznej coraz częściej przyjmujemy również panów.

Szkolenia w akademii trychologii

Oprócz świadczenie usług leczenia chorób włosów i skóry głowy, prowadzimy także szkolenia dla osób, które chciałyby zostać trychologami. Zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie z roku na rok staje się coraz większe.

Nasza oferta szkoleniowa przeznaczona jest dla osób, które chciałyby w przyszłości zająć się tego typu problemami. Napisz swoje zgłoszenie do Akademii Trychologii już dziś i zostań trychologiem!

Blog – Hair-Med
Jak chronić włosy przed chlorem?

Jak chronić włosy przed chlorem?

Zarówno latem jak i zimą wielu z nas znajduje przyjemność w chodzeniu na basen i pływaniu lub zabawie w wodzie. Pamiętać jednak trzeba, że chlorowana woda może być wyzwaniem dla kondycji naszych włosów. Wysoka zawartość chloru może prowadzić do przesuszenia,...

czytaj dalej