Zabiegi

Mezoterapia skóry głowy

W przypadku osób borykających się z problemem wypadania włosów, pogorszeniem ich kondycji i łysieniem polecana jest mezoterapia igłowa skóry głowy.

Jest to zabieg o małej inwazyjności, polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy strzykawką z bardzo cienką igłą w celu wprowadzenia w nią substancji, które mają za zadanie pobudzanie wzrostu włosów oraz hamowanie ich wypadania.

Podczas mezoterapii igłowej skóry głowy wykonywane jest powierzchowne ostrzykiwanie celem zaaplikowania skoncentrowanego preparatu odżywczego.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

W zależności od indywidualnych potrzeb jego skład może być różny – zazwyczaj znajdują się w nim witaminy, substancje odżywcze oraz leki przeciwzapalne.

W Klinice Trychologicznej Hair-Med w Warszawie stosujemy preparaty XL Hair, w których składzie znajduje się ponad 50, ukierunkowanych na poprawę wzrostu i jakości włosia, substancji aktywnych. Spośród tych substancji warto wyróżnić przede wszystkim biotynę, żeńszeń, retinol, tokoferol, oligopeptydy czy hydrolizowany kwas hialuronowy – wszystkie te substancje mają istotny wpływ dla porostu włosów.

Ich aplikacja ma za zadanie poprawę ukrwienia, a także odżywienie mieszków włosowych oraz komórek skóry.

Ile trwa zabieg mezoterapii igłowej?

Zalecenia pozabiegowe

Mezoterapia igłowa skóry głowy – wskazania i przeciwwskazania

Wcześniejsza konsultacja

Skontaktuj się z nami!

    Wyślij wiadomość