Karboksyterapia
- ograniczenie wypadania włosów,
- pobudzenie mieszków włosowych,
- intensywniejsze tempo wzrostu włosów,
- łagodzenie stanów chorobowych skóry głowy
- lepsze mikrokrążenie,
- zmniejszenie łojotoku.
- 6 zabiegów co 1 tydzień
O karboksyterapii
Karboksyterapia skóry głowy to innowacyjny zabieg trychologiczny, który polega na aplikacji dwutlenku węgla (CO2) w celu poprawy jej kondycji i stymulacji wzrostu włosów. Dwutlenek węgła podawany jest w tym przypadku podskórnie oraz śródskórnie.
Zabieg nie jest bardzo bolesny, a ilość użytego CO2 i czas trwania zabiegu są uzależnione od problemu, z jakim zgłasza się pacjent oraz obszaru skóry poddawanemu terapii.
Jak wygląda zabieg?
Celem zabiegu karboksyterapii na włosy jest rozszerzenie naczynek krwionośnych, pobudzenie regeneracji komórek, a finalnie ograniczenie wypadania włosów oraz stymulacja wzrostu nowych włosów. Technika podawania CO2 jest dobierana przez trychologa. Technika ta jest zależna od problemu z jakim zgłasza się pacjent – dwutlenek węgla będzie podawany inaczej w przypadku problemów z wypadaniem włosów, a inaczej np. z powodu nadmiernego łojotoku skóry. Technika podawania CO2 oraz miejsce na skórze, które poddawane jest zabiegowi, determinują ilość używanego gazu.
Pojedynczy zabieg trwa około kilkunastu minut. Warto poddać się serii zabiegów karboksyterapii na wypadanie włosów (6-8), by osiągnąć najlepsze efekty. Zabiegi wykonuje się raz w tygodniu.
Wskazania do karboksyterapii
- różne typy łysienia,
- wypadające włosy,
- łojotok,
- łuszczyca,
- inne choroby skóry głowy,
- słabe, cienkie włosy.
Przeciwwskazaniami dla karboksyterapii jest ciąża, choroby nowotworowe, niewydolność organów jak płuca czy serce oraz problemy z krzepliwością krwi.