Zmiany skórne głowy
Działanie:
- Pomaga utrzymać skórę głowy w formie
- Sprawia, że włosy rosną mocniejsze i zdrowsze
Kuracja
- Kuracja trwa 5 tygodni
- Zabieg 1H <strong
- Pakiet 5 zabiegów
Zmiany na skórze głowy – co oznaczają i jak je wyleczyć?
Wszelkie zmiany na skórze głowy mogą oznaczać choroby skóry głowy. Czasami wywołują swędzenie, pieczenie, wzmożone złuszczanie, ale mogą także wyglądać nieestetycznie, a także powodować wzmożone wypadanie włosów. W każdym przypadku dobrze jest udać się do specjalisty- trychologa, który zdiagnozuje problem.
Zmiany skórne głowy – co powinno Cię zaniepokoić?
Choć termin „zmian skórnych na głowie” jest dość szeroki, po krótce nakreślimy co może stanowić takowe zmiany na skórze głowy jak i jak im zapobiegać i leczyć.
Zmiany skórne na głowie wiążą się najczęściej z pojawieniem się jakiejś jednostki chorobowej skóry lub też wynikają z podrażnienia skóry w wyniku alergii lub złej czy niedostatecznej pielęgnacji.
Problemy skóry głowy
Problemów ze skórą głowy może być niestety wiele. Najczęstszy problem, który zaczynamy odczuwać, gdy coś nam doskwiera w tym obszarze to pieczenie oraz świąd. Przyczyn takiego stanu może być całkiem sporo, często nie są one oczywiste na pierwszy rzut oka. Dlatego, jeśli doskwiera nam jakikolwiek dyskomfort dotyczący skóry głowy, warto udać się do trychologa. Specjalista zdiagnozuje ewentualne zmiany skórne na głowie, podpowie co mogło być ich przyczyną oraz jak zapobiegać tego typu problemom.
Często problem ze zmianami skórnymi na głowie bierze się z nieodpowiedniej pielęgnacji skóry głowy, a dokładniej mało skutecznego jej oczyszczania. Zaburzona praca gruczołów łojowych i zbyt słabe oczyszczanie skóry bardzo często są przyczyną rozwoju grzybic na skórze głowy i pojawienia się stanów zapalnych. Prawidłowe oczyszczanie skóry z sebum i wszelkich zanieczyszczeń to podstawowy cel każdego mycia skóry głowy, natomiast jeśli przez pewien czas sukcesywnie tego nie robimy, sam szampon nie wystarczy, potrzebne jest mocniejsze oczyszczanie.
Liczne zabiegi
W naszych gabinetach mamy liczną gamę zabiegów, które mają na celu eliminację zmian skórnych na głowie, mogących mieć podłoże w niewłaściwej pielęgnacji skóry. Takie terapie to np. detoksykacja skóry głowy.
Zabiegi detoksykacji skóry głowy mają na celu oczyszczenie skóry z wszelkich zanieczyszczeń i toksyn, przywracają naturalną barierę ochronną skóry. Umożliwiają pozbycie się problemów skóry głowy i wzmocnienie włosów.
Łojotokowe zapalenie skóry – problem nie tylko młodych
Dobrze wykonane oczyszczanie skóry głowy to podstawa. Na pewno potwierdzą to osoby, które cierpiały na łojotokowe zapalenie skóry, a więc schorzenie wiążące się z nadprodukcją sebum. To choroba powodująca zmiany skórne na głowie, na którą najczęściej chorują osoby młode będące w okresie dojrzewania, ale nie tylko. Jest to bez wątpienia poważny problem nie tylko ze względu na estetykę. To schorzenie pełne niekomfortowych objawów, które niestety mają charakter nawrotowy. Wszystko związane jest z bardzo aktywną pracą hormonów i tak samo nadmierną produkcją łoju przez gruczoły łojowe skóry głowy. Im więcej sebum , tym większe zmiany łojotokowe na skórze głowy. Skóra zaczyna być podrażniona i zaczerwieniona, a dodatkowo dochodzi do złuszczania się naskórka. Niestety zmiany skórne głowy związane z łojotokowym zapaleniem skóry mają także negatywny wpływ na same włosy, które w ich wyniku zaczynają się przerzedzać. Dzieje się tak dlatego, iż zwiększa się poziom hormonów zwanych estrami oraz poziom kwasów tłuszczowych.
Jak widać zmiany na skórze głowy mogą być różnorakie i mieć różne podłoże. Dlatego tak istotna jest fachowa ocena problemu przez specjalistę trychologa. Ze zmianami można walczyć dwutorowo – czasem wystarczy pielęgnacja i oczyszczenie skóry odpowiednio dobranymi dermokosmetykami, czasem jednak trzeba będzie włączyć leczenie farmaceutykami o działaniu antybakteryjnym.
Umów wizytę
u naszych specjalistów!
Kontakt
Chcesz sprawdzić stan swoich włosów i skóry głowy? Odwiedź Klinikę trychologiczną Hair-med w Warszawie. Znajdujemy się na ul. Twardej 18 (budynek Spektrum, 4 piętro).