Łuszczyca

W Klinice Hair-med leczymy łuszczycę linią naturalnych produktów Nubea Solutia.

Działanie:

  • Działa przeciwzapalnie

  • Łagodzi objawy choroby

  • Pomaga przeciwdziałać swędzeniu

  • Przywraca równowagę skóry

Kuracja

  • Kuracja trwa 5 tygodni
  • Zabieg 1H – 150 zł
  • Pakiet 5 zabiegów – 600 zł

* Podane ceny obowiązują w gabinecie w Warszawie

Przebieg kuracji:

Krok 1

Krok 2

Krok 3

Krok 4

KURACJA PRZED
UŻYCIEM SZAMPONU

MYCIE
(Łupież suchy)

MYCIE
(Łupież tłusty)

KURACJA PO
UŻYCIU SZAMPONU

Przebieg kuracji:

Krok 1

KURACJA PRZED
UŻYCIEM SZAMPONU

Krok 2

MYCIE
(Łupież suchy)

Krok 3

MYCIE
(Łupież tłusty)

Krok 4

KURACJA PO
UŻYCIU SZAMPONU

Umów się na wizytę

888 433 332

Łuszczyca skóry głowy to choroba zapalna, w przebiegu której występują mocno odgraniczone zmiany, pokryte nawarstwioną łuską. Wynika ona z przyspieszonego, aż 8-krotnie, cyklu komórkowego, co powoduje powstawanie  nawarstwionych łusek. Dokładne przyczyny powstawania łuszczycy niestety wciąż  nie są znane, jednakże na pewno wiąże się ona z czynnikami genetycznymi i immunologicznymi. Duże znaczenie ma także styl życia osób z łuszczycą- wiele czynników zewnętrznych i środowiskowych może pogarszać stan skóry głowy, w tym np. alkohol, papierosy, stres, niewłaściwa dieta i pielęgnacja. Skóra łuszczycowa wymaga intensywnego łagodzenia i nawilżania oraz oczyszczania z nadmiaru łuski. Rodzaj pielęgnacji najlepiej dobrać na wizycie trychologicznej, na której trycholog zdiagnozuje stopień zaawansowania problemu, po wykonaniu trychoskopii. Łuszczyca bywa często mylona z łojotokowym zapaleniem skóry i grzybicami, dlatego tak ważne jest właściwe rozpoznanie, aby leczenie przyniosło dobre rezultaty. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji domowej warto jest wspomagać się zabiegami trychologicznymi. 

Kuracje trychologiczne na łuszczycę, oparte na naturalnych ekstraktach roślinnych, działają keratolitycznie- złuszczająco, przeciwzapalnie, przeciwświądowo, nawilżająco i łagodząco. Przyspieszają także gojenie się, odbudowując barierę hydro-lipidową skóry. Bardzo dobre rezultaty wyciszenia zmian chorobowych dają także zabiegi ze światłem LED. Łuszczycy skóry głowy nie da się wyleczyć, ale można zminimalizować jej objawy, do tego stopnia, aby nie stanowiła utrudnienia w życiu
codziennym.

ZESPÓŁ
HAIR-MED

Najlepsi trychlodzy

NASI
PARTNERZY

Lista Gabinetów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

11 + 5 =

Czym zajmuje się trycholog?

Trychologia to specjalizacja, która zajmuje się schorzeniami i chorobami skóry głowy oraz problemami z wypadaniem włosów. 

Głównym zadaniem trychologa jest wykonanie precyzyjnej analizy stanu skóry głowy i cebulek włosowych oraz dokonanie diagnozy ewentualnych schorzeń. Następnie trycholog musi określić przyczyny powstania zaobserwowanych problemów oraz dobrać odpowiednią metodę ich leczenia i wybrać na przyszłość skuteczny sposób pielęgnacji włosów, który zapobiegnie nawrotom leczonych problemów.

Trycholog nie jest lekarzem, ale wykonuje czynności, które mieszczą się w obrębie zadań dermatologa, z tą różnicą, że nie interesują go problemy skórne występujące w innych częściach ciała, a jedynie te, które są na głowie.

Kiedy odwiedzić trychologa?

Na wizytę do trychologia powinniśmy się umówić, jeśli zaobserwujemy niepokojące zmiany na skórze głowy. Może to być łupież, przetłuszczona skóra głowy, częste swędzenie, przyspieszone wypadanie włosów, zaczerwienienia czy krostki. 

Diagnostyka i leczenie wszystkich tego typu problemów jest w zakresie zainteresowań trychologa. Na skorzystanie z jego usług do tej pory najczęściej decydowały się kobiety, których martwił pogarszający się stan ich włosów, jednak w ostatnim czasie sytuacja ta się nieco zmieniła i w naszej przychodni trychologicznej coraz częściej przyjmujemy również panów.

Szkolenia w akademii trychologii

Oprócz świadczenie usług leczenia chorób włosów i skóry głowy, prowadzimy także szkolenia dla osób, które chciałyby zostać trychologami. Zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie z roku na rok staje się coraz większe.

Nasza oferta szkoleniowa przeznaczona jest dla osób, które chciałyby w przyszłości zająć się tego typu problemami. Napisz swoje zgłoszenie do Akademii Trychologii już dziś i zostań trychologiem!

Blog – Hair-Med
CZY OCZYSZCZANIE SKÓRY GŁOWY JEST WAŻNE ?

CZY OCZYSZCZANIE SKÓRY GŁOWY JEST WAŻNE ?

Często zastanawiamy się, czy samo umycie głowy wystarczy aby skóra głowy została oczyszczona a włosy były pełne blasku. Niestety nie zawsze idzie to w parze, zwłaszcza jeśli stosujemy kosmetyki pozbawione naturalnych składników. Wszystkie parabeny i silikony zawarte w...

czytaj dalej
Prawidłowa pielęgnacja włosa

Prawidłowa pielęgnacja włosa

Prawidłowa pielęgnacja włosa  1.  Podwójne mycie skóry głowy naturalnym szamponem, myjemy tylko skore głowy, nie pocieramy                 łodygi. 2.  Peeling, szampon oczyszczający wykonywany  regularnie pozwoli nam nie tylko oczyścić skórę   głowy, ale również...

czytaj dalej
Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów mogą być różne, dotyczyć to może zmian hormonalnych, niedoborów witamin, przyjmowanych leków, stanu skóry głowy. Kobiety dodatkowo zmagają się z nadmiernym wypadaniem po ciąży i w okresie menopauzy. Zmiany hormonalne wpływają na skrócenie...

czytaj dalej