Strona główna / Problemy skóry głowy / Łojotokowe zapalenie skóry

 Łojotokowe zapalenie skóry

W klinice Hair-med leczymy ciężkie łojotokowe zapalenie skóry linią naturalnych produktów Nubea Equisebo.

Działanie:

  • Reguluje wydzielanie sebum
  • Ogranicza częstotliwość mycia głowy
  • Oczyszcza skórę głowy
  • Dodaje włosom objętości i lekkości     

Kuracja

  • Kuracja trwa 4/5 tygodni
  • Zabieg 1H <
  • Pakiet 5 zabiegów
  • Duży pakiet (Essentia + Equisebo)

* 

Przebieg kuracji:

Krok 1

Krok 2

Krok 3

Krok 4

KURACJA PRZED
UŻYCIEM SZAMPONU

MYCIE

KURACJA PO
UŻYCIU SZAMPONU

CODZIENNA
PIELĘGNACJA

Przebieg kuracji:

Krok 1

KURACJA PRZED
UŻYCIEM SZAMPONU

Krok 2

MYCIE

Krok 3

KURACJA PO
UŻYCIU SZAMPONU

Krok 4

CODZIENNA
PIELĘGNACJA

Nasi partnerzy:

Umów się na wizytę

888 433 332

Trudno o bardziej dokuczliwą i nieprzyjemną chorobę skóry głowy. Łojotokowe zapalenie skóry objawia się rumieniowatymi ogniskami, przetłuszczającymi się włosami, świądem, wypryskami i niezbyt przyjemnym zapachem. Na szczęście wiemy, jak skutecznie walczyć z tymi wszystkimi dolegliwościami!

 

Mnogość i nieregularność objawów sprawia, że ta choroba może być mylona z innymi. Bez wątpienia warto wybrać się do specjalisty, który postawi pewną diagnozę.  Właściwe rozpoznanie schorzenia umożliwi przeprowadzenie skutecznego leczenia. Przywracamy kondycję skóry do stanu sprzed choroby. W procesie diagnozy korzystamy z wiedzy wykwalifikowanych trychologów, dermatologów i biotechnologów.

Leczenie polega na złuszczeniu zalegającego łoju, a następnie uregulowaniu gruczołów łojowych. Ich nadaktywność sprawia, że mieszki włosowe są zatkane, a skóra pokrywa się nieprzyjemną skorupą. W pierwszej kolejności staramy się ją zlikwidować przy pomocy peelingów. Następnie stosujemy preparat seboregulujący, który dociera do gruczołów łojowych i wpływa na tempo produkcji łoju.

W naszej ofercie znajduję się szeroki wybór produktów głównie peelingów, szamponów i kremów. Dbamy o to, by stosowane były różne artykuły, bowiem chora skóra szybko przyzwyczaja się do aktualnie stosowanego szamponu czy płynu. Używamy peelingów, w których składzie znajdują się kwasy salicylowe. Sugerujemy przemiennie stosowanie dwóch szamponów i dysponujemy szerokim wyborem skutecznych środków.

Naszym pacjentom polecamy także domowe sposoby na ograniczenie objawów choroby. Wśród nich może być na przykład unikanie alkoholu lub pozbycie się zarostu. Szczegółowe zalecenia wydajemy po rozmowie i badaniach. Zachęcamy do zarezerwowania wizyty i rozpoczęcia walki z chorobą. Nie ważne w jakim stadium zaawansowania się ona znajduje – nawet jeśli objawy są łagodne, zawsze warto odzyskać w pełni zdrową skórę.

ZESPÓŁ
HAIR-MED

Najlepsi trycholodzy

NASI
PARTNERZY

Lista Gabinetów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

7 + 15 =

Czym zajmuje się trycholog?

Trychologia to specjalizacja, która zajmuje się schorzeniami i chorobami skóry głowy oraz problemami z wypadaniem włosów. 

Głównym zadaniem trychologa jest wykonanie precyzyjnej analizy stanu skóry głowy i cebulek włosowych oraz dokonanie diagnozy ewentualnych schorzeń. Następnie trycholog musi określić przyczyny powstania zaobserwowanych problemów oraz dobrać odpowiednią metodę ich leczenia i wybrać na przyszłość skuteczny sposób pielęgnacji włosów, który zapobiegnie nawrotom leczonych problemów.

Trycholog nie jest lekarzem, ale wykonuje czynności, które mieszczą się w obrębie zadań dermatologa, z tą różnicą, że nie interesują go problemy skórne występujące w innych częściach ciała, a jedynie te, które są na głowie.

Kiedy odwiedzić trychologa?

Na wizytę do trychologia powinniśmy się umówić, jeśli zaobserwujemy niepokojące zmiany na skórze głowy. Może to być łupież, przetłuszczona skóra głowy, częste swędzenie, przyspieszone wypadanie włosów, zaczerwienienia czy krostki. 

Diagnostyka i leczenie wszystkich tego typu problemów jest w zakresie zainteresowań trychologa. Na skorzystanie z jego usług do tej pory najczęściej decydowały się kobiety, których martwił pogarszający się stan ich włosów, jednak w ostatnim czasie sytuacja ta się nieco zmieniła i w naszej przychodni trychologicznej coraz częściej przyjmujemy również panów.

Szkolenia w akademii trychologii

Oprócz świadczenie usług leczenia chorób włosów i skóry głowy, prowadzimy także szkolenia dla osób, które chciałyby zostać trychologami. Zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie z roku na rok staje się coraz większe.

Nasza oferta szkoleniowa przeznaczona jest dla osób, które chciałyby w przyszłości zająć się tego typu problemami. Napisz swoje zgłoszenie do Akademii Trychologii już dziś i zostań trychologiem!

Blog – Hair-Med
Wpływ pokrzywy na włosy

Wpływ pokrzywy na włosy

WPŁYW POKRZYWY NA WŁOSY - JAK ODKRYĆ JEJ DROGOCENNĄ MOC? Pokrzywa kojarzy się nam często z nieużytecznym chwastem, który tylko przeszkadza i powoduje świąd na skórze po zetknięciu się z nim. Mało kto wie, że pokrzywa to drogocenna i bardzo pożyteczna roślina, którą...

czytaj dalej
Właściwości aloesu

Właściwości aloesu

Z ok. 360 wszystkich gatunków aloesu, 20 uznawanych jest za lecznicze. W kosmetologii, dermatologii i trychologii najczęściej stosowane są 2…

czytaj dalej
Sucha skóra głowy

Sucha skóra głowy

SUCHA SKÓRA GŁOWY - JAK PORADZIĆ SOBIE Z PROBLEMEM? Suchość skóry głowy to bardzo uciążliwy problem, który powoduje zaczerwienienie skóry, a nierzadko także uporczywe swędzenie, pieczenie i łuszczenie się naskórka. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele, a...

czytaj dalej