Łojotokowe zapalenie skóry
W klinice Hair-med leczymy ciężkie łojotokowe zapalenie skóry linią naturalnych produktów Nubea Equisebo.
Działanie:
- Reguluje wydzielanie sebum
- Ogranicza częstotliwość mycia głowy
- Oczyszcza skórę głowy
- Dodaje włosom objętości i lekkości
Kuracja
- Kuracja trwa 4/5 tygodni
- Zabieg 1H <
- Pakiet 5 zabiegów
- Duży pakiet (Essentia + Equisebo)
*
Przebieg kuracji:
Krok 1
Krok 2
Krok 3
Krok 4
KURACJA PRZED
UŻYCIEM SZAMPONU
MYCIE
KURACJA PO
UŻYCIU SZAMPONU
CODZIENNA
PIELĘGNACJA




Przebieg kuracji:
Krok 1
KURACJA PRZED
UŻYCIEM SZAMPONU

Krok 2
MYCIE

Krok 3
KURACJA PO
UŻYCIU SZAMPONU

Krok 4
CODZIENNA
PIELĘGNACJA

Nasi partnerzy:
Umów się na wizytę
888 433 332
ŁOJOTOKOWE ZAPALENIE SKÓRY – WYELIMINUJ PROBLEM
Trudno o bardziej dokuczliwą i nieprzyjemną chorobę skóry głowy. Łojotokowe zapalenie skóry objawia się rumieniowatymi ogniskami, przetłuszczającymi się włosami, świądem, wypryskami i niezbyt przyjemnym zapachem. Jest to jedna z najczęstszych przypadłości, z jakimi zgłaszają się pacjenci. Na szczęście gałąź medycyny jaką jest trychologia umie radzić sobie z problemem ŁZS doskonale.
Łojotokowe zapalenie skóry głowy – co to jest i jakie są jego przyczyny?
Niestety statystyki medyczne wskazują jasno, iż nawet jedna na dziesięć chorób skóry związana jest z łojotokowym stanem zapalnym. ŁZS to stan chorobowy, który obejmuje te miejsca na ciele, w których skumulowanych jest dużo gruczołów łojowych. Może więc pojawiać się na owłosionej skórze głowy, na twarzy, w górnej części klatki piersiowej oraz w okolicach uszu. Objawia się tym, iż miejsca te pokrywać zaczyna złuszczająca się skóra, występują na niej także rumieniowate, czerwone plamy. Schorzenie to jest podobne do innych schorzeń dermatologicznych, dlatego często można je pomylić z łuszczycą, z alergiami skórnymi lub z egzemą. Dlatego też warto wybrać się do specjalisty, który postawi pewną diagnozę. Właściwe rozpoznanie schorzenia umożliwi przeprowadzenie skutecznego leczenia. Niestety, łojotokowe zapalenie skóry to dolegliwość przewlekła i nawracająca, a walka z nią nie należy do najłatwiejszych. Choć ŁZS nie jest groźny dla zdrowia, to jednak powoduje ogromny dyskomfort i potrafi skutecznie zaniżyć poczucie atrakcyjności osoby dotkniętej tym skórnym schorzeniem.
Łojowe zapalenie skóry głowy to choroba, która wciąż nie jest zbyt dokładnie poznana. Specjaliści wciąż badają także jej przyczyny, choć główne założenia są znane. Początkiem łojotokowego zapalenia skóry głowy jest chorobliwe wydzielaniu łoju przez gruczoły w pewnych miejscach ciała, co – w połączeniu z nieprawidłową pracą układu odpornościowego – prowadzi do namnażania się na powierzchni skóry grzyba – drożdżaka z rodzaju Malassezia.
Często na ŁZS skarżą się także osoby, u których wykryto zaburzenia hormonalne, osoby żyjące w ciągłym stresie, osoby nadużywające alkoholu oraz stosujące na co dzień złą i niezdrową dietę. ŁZS dotyka także często osoby, których układ immunologiczny jest osłabiony chorobami lub zażywaniem leków.
Zaobserwowano, iż zapalenie skóry głowy często współtowarzyszy innym chorobom takim jak cukrzyca, zespół Downa, wirusowe zapalenie wątroby, HIV. Może pojawić się również po przebytym udarze lub zawale serca.
ŁZS – objawy
Objawy łojotokowego zapalenia skóry głowy są niestety widoczne gołym okiem. Do najpowszechniejszych z nich zalicza się: mocne zaczerwienienie skóry, tłuste plamy, łojotok, łuszczący się naskórek w postaci żółtych, tłustych strupów, świąd, przerzedzanie się włosów, możliwe wysięki.
Jak leczyć łojotokowe zapalenie skóry?
Leczenie ŁZS polega na złuszczeniu zalegającego łoju, a następnie uregulowaniu gruczołów łojowych. Ich nadaktywność sprawia, że mieszki włosowe są zatkane, a skóra pokrywa się nieprzyjemną skorupą. W pierwszej kolejności trzeba ją zlikwidować przy pomocy peelingów. Następnie zastosować preparat seboregulujący, który dociera do gruczołów łojowych i wpływa na tempo produkcji łoju.
W gabinecie trychologicznym znajdziecie szeroki wybór produktów głównie peelingów, szamponów i kremów. Peelingi stosowane przy Łzs powinny zawierać w swoim składzie kwasy salicylowe. Wszelkie kosmetyki warto stosować przemiennie, gdyż skóra bjęta chorobą szybko się do nich przyzwyczaja.
Naszym pacjentom polecamy także domowe sposoby na ograniczenie objawów choroby. Wśród nich może być na przykład unikanie alkoholu lub pozbycie się zarostu. Szczegółowe zalecenia wydajemy po rozmowie i badaniach. Zachęcamy do zarezerwowania wizyty i rozpoczęcia walki z chorobą. Nie ważne w jakim stadium zaawansowania się ona znajduje – nawet jeśli objawy są łagodne, zawsze warto odzyskać w pełni zdrową skórę.