Wypadanie włosów

czerwiec 15, 2021

Nawet łagodne przechodzenie wielu chorób, nie oznacza braku efektów ubocznych.

W ostatnim czasie do naszych gabinetów, zgłasza się coraz więcej osób, które borykają się z problemem wypadania włosów po covid. Dzięki szybkiej reakcji i zastosowaniu skutecznej kuracji, wielu pacjentów może cieszyć się widoczną poprawą!

Wypadanie włosów

W zaskakującym tempie rośnie liczba osób , które borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów po przebytych chorobach.
Wypadanie rozpoczyna się zazwyczaj około drugiego – trzeciego miesiąca po zakończeniu choroby, jest bardzo intensywne i jeśli nie zaczniemy ich wzmacniać, może trwać nawet 6-9 miesięcy.
Dochodzi wtedy do dużych przerzedzeń na skórze głowy.

Dlaczego włosy po chorobie wypadają ?

Ponieważ , często towarzyszy tej chorobie wysoka gorączka, która mocno osłabia włosy, tak samo jak leki NLPZ, które stosujemy , aby zbić gorączke.
Covid-19 jest chorobą wirusową, która mocno osłabia organizm, co za tym idzie może dojść do osłabienia i wypadania włosów.
Osoby które przechodziły ciężko Covid-19 , mają intensywniejsze wypadanie włosów , niż osoby które przechodziły lżej.
Dodatkowym czynnikiem, powodującym wypadanie ,może być stres, który wielu osobom towarzyszy w trakcie choroby.

Jak radzimy sobie z wypadaniem włosów ?

Stosujemy terapie łączone, suplementacja od wewnątrz jak i dermokosmetyki od zewnątrz , bardzo dobrze sprawdzają się nieinwazyjne zabiegi do których stosujemy preparaty naturalne, zawierające między innymi rozmaryn, który poprawia ukrwienie tuż pod powierzchnią skóry co sprawia, że włosy są bardziej odżywione i dotlenione, przestają wypadać i następuje szybszy porost, lawenda stymuluje porost, szałwia działa wzmacniająco i odżywczo na cebulki włosów.
Włosy w krótkim czasie przestają wypadać, a nowe zaczynają szybko rosnąć, dzięki czemu nie ma przerzedzenia na skórze głowy.

Wypadanie włosów

jest wypadaniem telogenowy, ale włosy mogą odrastać w różnym tempie , dlatego szybka reakcja pozwoli na szybsze zagęszczenie fryzury.

Udostępnij:
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

7 + 12 =

ZOBACZ INNE POSTY

Grzybica skóry głowy

Grzybica skóry głowy

Wszelkie schorzenia skórne są zarówno problemem zdrowotnym, ale i estetycznym, który niejednokrotnie wpędza w kompleksy, wstyd, załamanie. Dlatego też ważnym jest, by dobrze je diagnozować, a po trafnym rozpoznaniu szybko i skutecznie wdrożyć odpowiednie leczenie. Tak...

czytaj dalej
Łysienie androgenowe – nie tylko męski problem

Łysienie androgenowe – nie tylko męski problem

Problem łysienia androgenowego dotyczy tak samo mężczyzn jak i kobiet. Jest to jeden z najpowszechniejszych rodzajów łysienia, kłopotliwy i niejednokrotnie bardzo wstydliwy. Ten typ łysienia polega na stopniowej, postępującej miniaturyzacji mieszków włosowych,...

czytaj dalej
Cukrzyca wpływ na skórę i włosy

Cukrzyca wpływ na skórę i włosy

Cukrzyca to obok nowotworów, otyłości, depresji czy chorób serca jedna z najbardziej uciążliwych i niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych. Choć są czynniki genetyczne prowadzące do powstania i rozwoju cukrzycy, to jednak w dużej mierze jest to choroba, na którą...

czytaj dalej