Wpływ pokrzywy na włosy

Maj 11, 2020

Pokrzywa kojarzy się nam często z nieużytecznym chwastem, który tylko przeszkadza i powoduje świąd na skórze po zetknięciu się z nim.

Mało kto wie, że  pokrzywa to drogocenna i bardzo pożyteczna  roślina, która możemy spotkać na łąkach.

Ma przestronne działanie  kosmetyczne jak i lecznicze.

Przydatna dla osób mających problem z trądzikiem, wypadającymi włosami, problemami z pęcherzem moczowym, zatrzymaniem wody w organizmie oraz nadciśnieniem.

Jest ona świetnym źródłem witamin  A, C, B2, K, oraz żelaza , siarki, jodu, magnezu, fosforu sodu, potasu, zatem świetnie odżywia włosy, skórę i paznokcie.

Pokrzywa często występuje w preparatach zwalczających wypadanie włosów szamponach, odżywkach, wcierkach. Możemy bezpośrednio  wcierać w skórę głowy napar z samej pokrzywy lub działać od wewnątrz pijąc pokrzywę.

Działanie na włosy:

  • hamuje wypadanie
  • zwiększa liczbę nowych włosów
  • reguluje pracę gruczołów łojowych (nadmierne przetłuszczanie )
  • eliminuje łupież (wcierka)

Jeśli chcemy samodzielnie robić herbatki z pokrzywy,  pamiętajmy, że najwartościowsze są młode listki zbierane w kwietniu i w maju.

Z pokrzywy można wykorzystać liście, korzeń i łodygę.

Udostępnij:
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

15 + 4 =

ZOBACZ INNE POSTY

CZY OCZYSZCZANIE SKÓRY GŁOWY JEST WAŻNE ?

CZY OCZYSZCZANIE SKÓRY GŁOWY JEST WAŻNE ?

Często zastanawiamy się, czy samo umycie głowy wystarczy aby skóra głowy została oczyszczona a włosy były pełne blasku. Niestety nie zawsze idzie to w parze, zwłaszcza jeśli stosujemy kosmetyki pozbawione naturalnych składników. Wszystkie parabeny i silikony zawarte w...

czytaj dalej
Prawidłowa pielęgnacja włosa

Prawidłowa pielęgnacja włosa

Prawidłowa pielęgnacja włosa  1.  Podwójne mycie skóry głowy naturalnym szamponem, myjemy tylko skore głowy, nie pocieramy                 łodygi. 2.  Peeling, szampon oczyszczający wykonywany  regularnie pozwoli nam nie tylko oczyścić skórę   głowy, ale również...

czytaj dalej
Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów mogą być różne, dotyczyć to może zmian hormonalnych, niedoborów witamin, przyjmowanych leków, stanu skóry głowy. Kobiety dodatkowo zmagają się z nadmiernym wypadaniem po ciąży i w okresie menopauzy. Zmiany hormonalne wpływają na skrócenie...

czytaj dalej