Mikro- i makroelementy ważne dla włosów

Mar 3, 2020

Żelazo

Żelazo jest jednym z najważniejszych pierwiastków, zapewniających prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Jest ono niezbędne do procesów transportu i magazynowania tlenu, warunkuje zachodzenie najważniejszych procesów komórki i całego organizmu ludzkiego. Podziały komórkowe w mieszkach włosowych zachodzą nieustannie, jedynie przy udziale tlenu, a zapotrzebowanie tlenu w czasie takich reakcji wzrasta nawet 2-krotnie. Dlatego tak ważne jest aby w codziennej diecie dostarczać duże ilości żelaza z pożywieniem, a jeśli pojawią się jego niedobory koniecznie trzeba je uzupełnić.

Witamina D3

Witamina D3 jest niezbędna do prawidłowego wzrostu włosów. Jest szczególnie ważna w przypadku problemów autoimmunologicznych. Wspomaga ona wchłanianie wapnia i fosforu, a także kontroluje działanie ponad 200 genów.

Cynk

Cynk wpływa na poziom witamina A, która to warunkuje procesy keratynizacji naskórka i jego wytworów, czyli warunkuje nasycenie włosów keratyną. Aktywuje on także enzymy i umożliwia szybkie zachodzenie reakcji podziałowych w mieszkach włosowych.

Selen

Selen wspiera prawidłową czynność tarczycy, ale także zapewnia ochronę antyoksydacyjną. Jest to również ważne dla zdrowej skóry głowy, a zdrowa skóra głowy oznacza zdrowe włosy.

Prawidłowa praca tarczycy jest niezbędna jeśli chcemy mieć piękne i gęste włosy.

Miedź

Miedź odgrywa kluczową rolę w produkcji energii i pomaga włączyć żelazo do czerwonych krwinek. Jest również niezbędna do tworzenia kolagenu, zapewnia ochronę antyoksydacyjną. Bierze udział w wytwarzaniu melaniny, wpływając tym samym na zachowanie pigmentu włosa.

Magnez

Magnez jest najlepszym wspomagającym minerałem, który nie tylko usprawnia reakcje chemiczne w naszym organizmie, ale jest także kluczowy do prawidłowego metabolizmu. Umożliwia on także wytwarzanie ATP, czyli energii w mieszkach włosowych.

Wapń

Wapń wpływa na zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej w naszym krwiobiegu. Pomaga w wydzielaniu hormonów i enzymów. Prawidłowa praca hormonów stymuluje wzrost włosów, a enzymy pobudzają wzrost komórek, co wzmacnia zdrowe włosy.

Witaminy B-Complex

Zwłaszcza biotyna, niacyna i kobalamina pomagają przywrócić połysk i grubość włosów.

Udostępnij:
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

5 + 6 =

ZOBACZ INNE POSTY

CZY OCZYSZCZANIE SKÓRY GŁOWY JEST WAŻNE ?

CZY OCZYSZCZANIE SKÓRY GŁOWY JEST WAŻNE ?

Często zastanawiamy się, czy samo umycie głowy wystarczy aby skóra głowy została oczyszczona a włosy były pełne blasku. Niestety nie zawsze idzie to w parze, zwłaszcza jeśli stosujemy kosmetyki pozbawione naturalnych składników. Wszystkie parabeny i silikony zawarte w...

czytaj dalej
Prawidłowa pielęgnacja włosa

Prawidłowa pielęgnacja włosa

Prawidłowa pielęgnacja włosa  1.  Podwójne mycie skóry głowy naturalnym szamponem, myjemy tylko skore głowy, nie pocieramy                 łodygi. 2.  Peeling, szampon oczyszczający wykonywany  regularnie pozwoli nam nie tylko oczyścić skórę   głowy, ale również...

czytaj dalej
Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów

Przyczyny wypadania włosów mogą być różne, dotyczyć to może zmian hormonalnych, niedoborów witamin, przyjmowanych leków, stanu skóry głowy. Kobiety dodatkowo zmagają się z nadmiernym wypadaniem po ciąży i w okresie menopauzy. Zmiany hormonalne wpływają na skrócenie...

czytaj dalej