Strona główna / Problemy skóry głowy / Skóra wrażliwa głowy

Wrażliwa skóra głowy

W klinice Hair-med leczymy wrażliwą skórę główy linią naturalnych produktów Nubea Auxilia.

Działanie:

  • Łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia

  • Działa przeciwzapalnie

  • Nawilża

  • Przyczynia się do odbudowy warstwy hydrolipidowej

     

Kuracja

  • Kuracja trwa 5 tygodni
  • Zabieg 1H
  • Pakiet 5 zabiegów
  • Duży pakiet (Essentia + Auxilia)

 

Krok 1

Krok 2

Krok 3

Krok 4

KURACJA PRZED
UŻYCIEM SZAMPONU

MYCIE

KURACJA PO
UŻYCIU SZAMPONU

CODZIENNA
PIELĘGNACJA

Przebieg kuracji:

Krok 1

KURACJA PRZED
UŻYCIEM SZAMPONU

Krok 2

MYCIE

Krok 3

KURACJA PO
UŻYCIU SZAMPONU

Krok 4

CODZIENNA
PIELĘGNACJA

Nasi partnerzy:

Umów się na wizytę

888 433 332

Wrażliwość skóry głowy często wynika z jej przesuszenia, a więc niedoboru ceramidów i kwasów tłuszczowych w naskórku, co powoduje utratę wody w skórze. Jej brak wywołuje ściągnięcie, swędzenie, podrażnienie, swędzenie i pieczenie. Ścieńczenie naskórka doprowadza do uwrażliwienia skóry.

Wrażliwość skóry głowy może być uwarunkowana genetycznie lub wywołana czynnikami wewnętrznymi( choroby, leki|) lub czynnikami zewnętrznymi( stosowanie nieodpowiednich, silnych preparatów do skóry głowy, silne zabiegi fryzjerskie, częste mycie, suszenie, stres, używki, niewłaściwa dieta). Wrażliwa skóra głowy charakteryzuje się też nadwrażliwością na bodźce zewnętrzne i wewnętrzne.

W pielęgnacji wrażliwej i suchej skóry głowy najważniejsze jest stosowanie łagodnych substancji myjących, kojąco-nawilżających, przywracających naturalną równowagę na skórze głowy. Odpowiednio dobrane do potrzeb skóry, produkty odbudowują naturalny płaszcz hydro-lipidowy skóry, zmniejszają swędzenie, redukują złuszczanie i pieczenie.

ZESPÓŁ
HAIR-MED

Najlepsi trycholodzy

NASI
PARTNERZY

Lista Gabinetów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

12 + 12 =

Czym zajmuje się trycholog?

Trychologia to specjalizacja, która zajmuje się schorzeniami i chorobami skóry głowy oraz problemami z wypadaniem włosów. 

Głównym zadaniem trychologa jest wykonanie precyzyjnej analizy stanu skóry głowy i cebulek włosowych oraz dokonanie diagnozy ewentualnych schorzeń. Następnie trycholog musi określić przyczyny powstania zaobserwowanych problemów oraz dobrać odpowiednią metodę ich leczenia i wybrać na przyszłość skuteczny sposób pielęgnacji włosów, który zapobiegnie nawrotom leczonych problemów.

Trycholog nie jest lekarzem, ale wykonuje czynności, które mieszczą się w obrębie zadań dermatologa, z tą różnicą, że nie interesują go problemy skórne występujące w innych częściach ciała, a jedynie te, które są na głowie.

Kiedy odwiedzić trychologa?

Na wizytę do trychologia powinniśmy się umówić, jeśli zaobserwujemy niepokojące zmiany na skórze głowy. Może to być łupież, przetłuszczona skóra głowy, częste swędzenie, przyspieszone wypadanie włosów, zaczerwienienia czy krostki. 

Diagnostyka i leczenie wszystkich tego typu problemów jest w zakresie zainteresowań trychologa. Na skorzystanie z jego usług do tej pory najczęściej decydowały się kobiety, których martwił pogarszający się stan ich włosów, jednak w ostatnim czasie sytuacja ta się nieco zmieniła i w naszej przychodni trychologicznej coraz częściej przyjmujemy również panów.

Szkolenia w akademii trychologii

Oprócz świadczenie usług leczenia chorób włosów i skóry głowy, prowadzimy także szkolenia dla osób, które chciałyby zostać trychologami. Zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie z roku na rok staje się coraz większe.

Nasza oferta szkoleniowa przeznaczona jest dla osób, które chciałyby w przyszłości zająć się tego typu problemami. Napisz swoje zgłoszenie do Akademii Trychologii już dziś i zostań trychologiem!

Blog – Hair-Med
Nawilżanie skóry głowy i włosów

Nawilżanie skóry głowy i włosów

Wiele czynników wpływa na jakość i wygląd naszych włosów. Jedne powodują ich wysuszenie inne zaś sprawiają, że włosy stają się matowe i wyglądają nieestetycznie. Codziennie, niezależnie od pory roku, nasze włosy narażone są na niekorzystne działanie czynników...

czytaj dalej