Strona główna / Problemy skóry głowy / Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry

W klinice Hair-med pomagamy w atopowym zapaleniu skóry linią naturalnych produktów Nubea Auxilia.

Działanie:

  • Łagodzi zapalenia skóry,
  • Oczyszcza skórę,
  • Przywraca równowagę skóry

Kuracja

  • Kuracja trwa 5 tygodni
  • Zabieg 1H
  • Pakiet 5 zabiegów
  • Pakiet 10 zabiegów

PRZEBIEG KURACJI:

Krok 1

Krok 2

Krok 3

Krok 4

KURACJA PRZED
UŻYCIEM SZAMPONU

MYCIE

KURACJA PO
UŻYCIU SZAMPONU

CODZIENNA
PIELĘGNACJA

PRZEBIEG KURACJI:

Krok 1

KURACJA PRZED
UŻYCIEM SZAMPONU

Krok 2

MYCIE

Krok 3

KURACJA PO
UŻYCIU SZAMPONU

Krok 4

CODZIENNA
PIELĘGNACJA

Nasi partnerzy:

Umów się na wizytę

888 433 332

Jest to choroba, której przyczyny dokładnie nie są znane. Wiemy jednakże w jaki sposób się objawia i jak ją leczyć. Warto rozpocząć proces leczenia, aby w niedługim czasie cieszyć się zdrową skórą głowy.

 

Atopowe zapalenia skóry najczęściej pojawia się u dzieci w wieku kilku lat, ale może się utrzymywać w organizmie człowieka nawet przez kilkadziesiąt lat. Objawy potrafią zniknąć na jakiś czas, a choroba jest wtedy w stanie „uśpienia”. W każdym momencie może jednak powrócić. Dlatego nie warto czekać na ustąpienie objawów. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na kurację u wykwalifikowanych specjalistów.

Zaczerwieniona i swędząca skóra powinna być sygnałem alarmowym. Jeśli na głowie zauważymy guzki, z których wycieka płyn, możemy mieć uzasadnione podejrzenie, że nasze dziecko lub my sami cierpimy na atopowe zapalenie skóry. Nasi eksperci są w stanie przeprowadzić wnikliwą diagnozę oraz potwierdzić stan skóry głowy podczas konsultacji. Wybadają czy mogły wystąpić czynniki wpływające na pojawienie się choroby, takie jak obecność w rodzinie alergii, astmy czy egzemy.

 

Skóra chorego na atopowe zapalenie skóry jest nadwrażliwa i nie jest w stanie obronić się przed zagrożeniami zewnętrznymi. Naszym zadaniem jest oczyszczenie skóry, złagodzenie stanu zapalnego i wpłynięcie na układ odpornościowy w celu lepszej ochrony skóry. Preparaty pielęgnujące i leki dobieramy do stopnia zaawansowania schorzenia oraz wieku pacjenta.

Wśród naszych działań i rekomendacji terapeutycznych znajdują się między innymi: naświetlanie skóry, ograniczanie stresu, stosowanie kremów i balsamów antyświądowych, noszenie gładkiej (niedrapiącej i niepodrażniającej) odzieży, nawilżanie skóry i powietrza.

Objawy znikają w przeciągu kilku tygodni, a pacjent odzyskuje zdrową skórę i dobre samopoczucie. Zachęcamy do zarezerwowania wizyty, podczas której przekażemy szczegóły planowanej terapii i opowiemy o spodziewanych efektach.

ZESPÓŁ
HAIR-MED

Najlepsi trycholodzy

NASI
PARTNERZY

Lista Gabinetów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

3 + 1 =

Czym zajmuje się trycholog?

Trychologia to specjalizacja, która zajmuje się schorzeniami i chorobami skóry głowy oraz problemami z wypadaniem włosów. 

Głównym zadaniem trychologa jest wykonanie precyzyjnej analizy stanu skóry głowy i cebulek włosowych oraz dokonanie diagnozy ewentualnych schorzeń. Następnie trycholog musi określić przyczyny powstania zaobserwowanych problemów oraz dobrać odpowiednią metodę ich leczenia i wybrać na przyszłość skuteczny sposób pielęgnacji włosów, który zapobiegnie nawrotom leczonych problemów.

Trycholog nie jest lekarzem, ale wykonuje czynności, które mieszczą się w obrębie zadań dermatologa, z tą różnicą, że nie interesują go problemy skórne występujące w innych częściach ciała, a jedynie te, które są na głowie.

Kiedy odwiedzić trychologa?

Na wizytę do trychologia powinniśmy się umówić, jeśli zaobserwujemy niepokojące zmiany na skórze głowy. Może to być łupież, przetłuszczona skóra głowy, częste swędzenie, przyspieszone wypadanie włosów, zaczerwienienia czy krostki. 

Diagnostyka i leczenie wszystkich tego typu problemów jest w zakresie zainteresowań trychologa. Na skorzystanie z jego usług do tej pory najczęściej decydowały się kobiety, których martwił pogarszający się stan ich włosów, jednak w ostatnim czasie sytuacja ta się nieco zmieniła i w naszej przychodni trychologicznej coraz częściej przyjmujemy również panów.

Szkolenia w akademii trychologii

Oprócz świadczenie usług leczenia chorób włosów i skóry głowy, prowadzimy także szkolenia dla osób, które chciałyby zostać trychologami. Zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie z roku na rok staje się coraz większe.

Nasza oferta szkoleniowa przeznaczona jest dla osób, które chciałyby w przyszłości zająć się tego typu problemami. Napisz swoje zgłoszenie do Akademii Trychologii już dziś i zostań trychologiem!

Blog – Hair-Med
Wypadanie włosów – co stosować?

Wypadanie włosów – co stosować?

Wypadanie włosów to problem, który dotyka ogromnej liczby osób, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Choć wypadanie włosów może być naturalnym procesem związanym z cyklem życiowym włosa, nadmierna utrata włosów może prowadzić do utraty pewności siebie oraz wpływać...

czytaj dalej