FAQ

Pytania i odpowiedzi

  1. Kim jest trycholog?
    Trycholog to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem schorzeńskóry głowy i problemów z włosami. Warto skorzystać z pomocy trychologa, jeśli zauważymy u siebie niepokojące objawy w obrębie skóry głowy, wpostaci: swędzenia, pieczenia, złuszczania, ran, strupków i krostek, a także nadmiernego wypadania włosów, przerzedzania, kruszenia. Trycholog pomoże dobrać odpowiednią pielęgnację i zabiegi.
  2. Jak przygotować się do wizyty u trychologa?
    Na wizytę do trychologa najlepiej przyjść z niemytą przez 24h skórą głowy, bez środków do stylizacji, tj. żel, lakier, suchy szampon, spray na odrosty. Warto jest spisać sobie wszystkie produkty jakich używamy do skóry głowy i włosów oraz przyjmowane leki. Jeśli posiadamy aktualne, nie starsze niż pół roku, badania krwi warto wziąć je ze sobą.
  3. Czym jest łuszczyca skóry głowy i czy da się ją wyleczyć?
    Łuszczyca to przewlekła choroba zapalna, której objawem są zmiany rumieniowo-złuszczające. Osoby mające łuszczycę skóry głowy skarżą się na swędzenie, pieczenie, osypywanie martwego naskórka i wyczuwalne grudki na skórze. Łuszczycy niestety nie da się wyleczyć ale można zaleczyć jej objawy, tak by nie odczuwać niedogodności.
  4. Czym jest łojotokowe zapalenie skóry głowy?
    Łojotokowe zapalenie skóry głowy to przewlekła i nawrotowa choroba, objawiająca się intensywnym złuszczaniem naskórka. Towarzyszy jej swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie skóry oraz nieestetycznie wyglądające łuski na skórze głowy.
  5. Jakie często powinniśmy myć skórę głowy?
    Skórę głowy powinniśmy myć nie rzadziej niż co 3 dni, natomiast niewskazane jest jej codzienne mycie.
  6. Jak wybrać sobie odpowiedni szampon?
    Najważniejsze jest to, aby szampon był dobrany do naszego rodzaju skóry głowy a nie do włosów. Ciężko jest jednak ustalić ten rodzaj bez analizy skóry głowy, dlatego warto jest przyjść na badanie trychologiczne.
  7. Jak często stosować odżywki/ maski do włosów?
    Po każdym myciu skóry głowy szamponem, na włosy powinniśmy nałożyć maskę lub odżywkę, w celu domknięcie łusek włosów.
  8. Dlaczego włosy nadmiernie wypadają?
    Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest mnóstwo. Do znalezienia przyczyny niezbędne jest przeanalizowanie kilku miesięcy, od kiedy rozpoczął się problem pod kątem problemów zdrowotnych, diety, stresu, jaki i pielęgnacji. Konieczna jest także analiza skóry głowy i wykonanie odpowiednich badań krwi.
  9. Co to jest infuzja tlenowa?
    Infuzja tlenowa, czyli inaczej mezoterapia tlenowa, polega na precyzyjnym wtłaczaniu preparatów w głębsze warstwy skóry, pod ciśnieniem, za pomocą skoncentrowanego tlenu. Zwiększa ona efektywność preparatów, stosowanych w przypadku schorzeń skóry głowy, jak i problemów z włosami.
  10. Ile zabiegów mezoterapii tlenowej jest zalecanych i w jakich odstępach czasu?
    Zabiegi te najczęściej wykonujemy 1 raz w tygodniu, w seriach 5 lub 10 zabiegów.
  11. Co to jest mezoterapia igłowa i czy jest skuteczna?
    Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu preparatów, zawierających składniki aktywne hamujące wypadanie i pobudzające porost nowych włosów. Mezoterapia igłowa jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów w przypadku wzmożonego wypadania i łysienia.

ZESPÓŁ
HAIR-MED

Najlepsi trycholodzy

NASI
PARTNERZY

Lista Gabinetów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

O zasadach przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych dowiesz się z naszej klauzuli informacyjnej.

9 + 4 =

Czym zajmuje się trycholog?

Trychologia to specjalizacja, która zajmuje się schorzeniami i chorobami skóry głowy oraz problemami z wypadaniem włosów. 

Głównym zadaniem trychologa jest wykonanie precyzyjnej analizy stanu skóry głowy i cebulek włosowych oraz dokonanie diagnozy ewentualnych schorzeń. Następnie trycholog musi określić przyczyny powstania zaobserwowanych problemów oraz dobrać odpowiednią metodę ich leczenia i wybrać na przyszłość skuteczny sposób pielęgnacji włosów, który zapobiegnie nawrotom leczonych problemów.

Trycholog nie jest lekarzem, ale wykonuje czynności, które mieszczą się w obrębie zadań dermatologa, z tą różnicą, że nie interesują go problemy skórne występujące w innych częściach ciała, a jedynie te, które są na głowie.

Kiedy odwiedzić trychologa?

Na wizytę do trychologia powinniśmy się umówić, jeśli zaobserwujemy niepokojące zmiany na skórze głowy. Może to być łupież, przetłuszczona skóra głowy, częste swędzenie, przyspieszone wypadanie włosów, zaczerwienienia czy krostki. 

Diagnostyka i leczenie wszystkich tego typu problemów jest w zakresie zainteresowań trychologa. Na skorzystanie z jego usług do tej pory najczęściej decydowały się kobiety, których martwił pogarszający się stan ich włosów, jednak w ostatnim czasie sytuacja ta się nieco zmieniła i w naszej przychodni trychologicznej coraz częściej przyjmujemy również panów.

Szkolenia w akademii trychologii

Oprócz świadczenie usług leczenia chorób włosów i skóry głowy, prowadzimy także szkolenia dla osób, które chciałyby zostać trychologami. Zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie z roku na rok staje się coraz większe.

Nasza oferta szkoleniowa przeznaczona jest dla osób, które chciałyby w przyszłości zająć się tego typu problemami. Napisz swoje zgłoszenie do Akademii Trychologii już dziś i zostań trychologiem!

Blog – Hair-Med
Jak chronić włosy przed chlorem?

Jak chronić włosy przed chlorem?

Zarówno latem jak i zimą wielu z nas znajduje przyjemność w chodzeniu na basen i pływaniu lub zabawie w wodzie. Pamiętać jednak trzeba, że chlorowana woda może być wyzwaniem dla kondycji naszych włosów. Wysoka zawartość chloru może prowadzić do przesuszenia,...

czytaj dalej